کلیومتر مجاز رانندگی در کرایه خودرو

کلیومتر مجاز رانندگی در کرایه خودرو

کلیومتر مجاز رانندگی در کرایه خودرو: اجاره ماشین نوعی سازوکار محسوب می گردد که در طی آن برای مدتی معلوم گاهی کوتاه در در قالب چند ساعت و گاهی مدید در قالب چند ماه خودرو به فرد متقاضی اجاره داده می شود. این مجموعه های خدمات رسان و پر مزیت برای هر دو طرف عموما با شاخه های محلی متعدد و اکثرا واقع در فاصله کمی با فرودگاه ها و همینطور حوزه‌ های شلوغ شهر هستند. ناگفته نماند که ارتباط گیری با مجموعه های اجاره ماشین تنها وابسته به حضور فیزیکی نبوده و با تکیه بر پشتیبانی یک وبسایت، امکان رزرو آنلاین و بررسی نوع خدمات دهی را فراهم می آورد.

شرکت‌های اجاره ماشین مضاعف بر آنکه نیاز های افراد مختلف را اعم از سفر کردن، حضور در مراسمات و تشریفات، قرار های شغلی و … را به سبب فقدان خودرو مورد نیاز یا دلخواه یا عدم مهارت کافی در رانندگی پاسخ می دهد توانایی حضور در ،فعالیت های صنعتی را با اجاره  کامیون‌ها و اتوبوس‌ ها، و در بازارهای ویژه و حتی موتور سیکلت یا اسکوتر نیز را دارا هستند.

این مجموعه ها به قدری برای رفاه و آسایش مشتریان خود ارزش قائل بوده و بدان وفادارند که باید ارائه خدمات مضاعفی چون بیمه ثالث، بیمه بدنه خودرو، سیستم موقعیت‌یابی جی‌پی‌اس، سیستم‌های سرگرمی و رفاهی، صندلی‌های ایمن برای کودکان از پا نمی شینند.

پیشنهاد: اجاره خودرو با راننده روی لینک موردنظر کلیک کنید.

سرعت مجاز برای راندن با خودرو اجاره چه میزان است؟

البته که ارائه این همه خدمات صادقانه برای رفاه حال مشتریان در حوزه اجاره ماشین، توام با سختگیری در باب اجرای برخی قوانین است. امانت داری از ویژگی های همیشه همراه همه ما ایرانی ها بوده و هست. به دور از حیرت نیست اگر هر نوع وسیله نقلیه ای در هر بعد زمانی و مکانی دچار آسیب و نقص گردد، اما این وظیفه ماست که از خدماتی که به سبب رفاه حالمان در اختیارمان قرار گرفته، به شکل تمام و کمال مراقبت و محافظت نماییم.

البته که در برخی از دوره های زندگی چون شور و شعف جوانی تجربه سرعت در رانندگی ما هیجان زده و تحریک می کند اما نیاز است بدانید که سرعت بالا علاوه بر افزایش احتمال هر عامل مخاطره آمیزی یکی از موارد آسیب زننده به سلامت و طول عمر خودروست. در حال حاضر در اغلب جاده های کشور با نصب تابلوهای مرتبط میزان سرعت مجاز دائما به رانندگان یادآوری می گردد. اما در حوزه اجاره ماشین نیز شرایط تابع قوانین راهنمایی و رانندگی بوده و کلیومتر مجاز رانندگی در کرایه خودرو به قرار زیر می باشد:

  • برای بزرگراه ها حداقل ۷۰ و حداکثر ۱۲۰ کیلومتر
  • اتوبان حداکثر 100 کیلومتر
  • خیابان های اصلی 60 کیلومتر
سرعت مجاز برای راندن با خودرو اجاره چه میزان است؟

کلیومتر مجاز رانندگی

پیشنهاد: اجاره خودرو

آیا ثبت جریمه بعد از اجاره ماشین بر عهده شرکت است؟

شرکت اجاره ماشین تماما تلاشش برآن است تا جایی که می تواند سفر با خودرو اجاره ای را برای شما مقرون بصرفه و بدور از هر زیان مالی و حتی جانی تمام کند‌. اما بدور از انصاف است که مجموعه ارائه خدمات وابسته به سهل‌انگاری و هیجان زدن شما در این شرایط متحمل ضرر گردد. توصیه داریم اگر که به شکل تمام و کمال با مهارت های رانندگی و قوانین جاده ای آشناییت کافی ندارید، گزینه اجاره ماشین با راننده را بر گزینید.

توجه داشته باشید که در قوانین دخیل راهنمایی و رانندگی ۲ نوع کد تخلف برای سرعت غیر مجاز لحاظ گشته و در آن میزان صدور مبلغ جریمه در مقایسه با نوع و میزان تخلف تفاوت دارد. در صورتی که راننده هر خودرویی تا ۳۰ کیلومتر بیش از سرعت مجاز رانندگی نماید برای کلانشهر‌ها و جاده‌ها ۶۰ هزار تومان تعیین، و در شهر‌های کوچک ۴۵ هزار تومان و در راه‌های روستایی ۳۰ هزار تومان می بایست جریمه پرداخت نماید.

ولی در صورتی که سرعت راننده‌ای بیش از ۳۰ کیلومتر با حداکثر سرعت معین گشته از سوی قانون یا همان سرعت مجاز تفاوت داشته باشد، برای جاده‌ها و کلانشهر‌ها ۲۰۰ هزار تومان، در دیگر شهر‌ها ۱۸۰ هزار تومان و در آخر مسیرهای روستایی ۱۰۰ هزار تومان جریمه تعیین شده است. البته در چنین شرایطی علاوه بر صدور جریمه، برای پلاک نمره منفی هم لحاظ می گردد.

بعد از اجاره ماشین به شدت قوانین ترافیکی در ایران را جدی و بدان ها پایبند باشید

در هر حال هر محدودیت سرعت محترم بشمرید و به جد از انجام هر نوع حرکات غیرمعمول در رانندگی بپرهیزید. به ویژه در حال حاضر که علاوه بر اینکه حامی جان سرنشینان هستید باید نگران سلامت خودرویی باشید که در قالب یک امانت دار از آن به خوبی مراقبت می نمایید. توجه داشته باشید که در حال حاضر نه تنها در خیابان های پایتخت، بلکه در هر شهر دیگری دوربین‌های ثابت و متحرک سعی در کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه را دارند و هر گونه تخطي از قانون را ثبت و جریمه صادر می کنند.

مطمئن باشید در صورت احترام به هر قانون وضع شده ای در حوزه راهنمایی و رانندگی علاوه بر عدم به چالش کشیدن شما بعد از اجاره ماشین و تجربه کمتربن آسیب برای خودرو، سلامت سرنشینان نیز حفظ می گردد. استفاده از پارکینگ‌های حفاظت شده یکی دیگر از شیوه های تضمین سلامت خودرو بعد از اجاره ماشین است.

پیشنهاد: اجاره خودرو بدون راننده را بخوانید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *