کاربردهای کرایه ماشین

کرایه ماشین صنعتی مدرن و نو پا است که به سرعت جای خود را در میان انواع کسب و کارها باز کرده است. در این میان تعداد زیادی شرکت اجاره دهنده خودرو به وجود آمده اند که اقدام به اجاره مدل های مختلف ماشین می کنند.

لازم به ذکر است که انواع ماشین های لوکس و لاکچری در این شرکت ها ارائه می شوند. افراد می توانند بنا به سلیقه و نیاز خود اقدام به اجاره یکی از آنها کنند. از این رو افراد بدون صرف هزینه های بالا جهت خرید این ماشین ها می توانند آنها را ساعتی، روزانه و ماهانه اجاره کنند. اجاره خودرو کاربردهای بسیاری دارد که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

blank
کاربردهای کرایه ماشین

کرایه ماشین چیست؟

اجاره ماشین به معنی در اختیار قرار دادن خودرو به فردی غیر از مالک و صاحب خودرو جهت انجام کارها و فعالیت های مختلف است. معمولا خودرو را به مدت چند ساعت یا چند روز و یا چند ماه و در ازای گرفتن وجه مشخصی در اختیار فرد متقاضی قرار می دهند.

نکته: کرایه ماشین از دیدگاه حقوقی نوعی قرارداد است که طی آن مالی به صورت موقت در اختیار فردی قرار داده می شود. فرد اجاره دهنده مال موظف است در ازای دریافت وجه مورد توافق مال را به مدت معینی در اختیار شخص اجاره کننده قرار دهد.

ضمانت های لازم جهت کرایه ماشین

مدارک شناسایی از جمله کارت ملی

پرداخت ودیعه نقدی در حدود ۵ تا ۱۵ درصد از قیمت ماشین

 گذاشتن سفته و یا چک بر اساس قیمت روز خودرو

گرفتن کارت بانکی مشتری در طول مدت اجاره خودرو

  اخذ پاسپورت و یا ویزا برای مسافران و مشتریان خارجی

گرفتن چک کارمندی از مشتری و یا گواهی اشتغال به کار

کرایه ماشین و کاربرد های آن

کرایه ماشین و استفاده از خودروهای اجاره ای کاربرد های بسیاری دارد. در اغلب موقعیت ها و شرایط ها می توان از ماشین های کرایه ای استفاده کرد. تعجب خواهید کرد اگر بدانید که در بسیاری موارد اجاره کردن خودرو بسیار به صرفه تر و مناسب تر از استفاده از خودروی شخصی و یا وسایل نقلیه عمومی است. در ادامه به برخی از مهم ترین کاربردهای اجاره ماشین می پردازیم؛

مهم ترین کاربرد های اجاره خودرو استفاده از آن برای انجام سفر های داخلی است. بسیاری از ما برای رفتن به سفر خودروی شخصی را به قطار و هواپیما و اتوبوس ترجیح می دهیم. در واقع معتقدیم استفاده از خودروی شخصی لازمه یک سفر به یاد ماندنی و خاطره انگیز است.

از طرفی وجود مناظر بکر طبیعی و گردشگری بسیار در تمام نقاط کشور و اشتیاق برای دیدن آن ها باعث می شود تا افراد تردد در جاده ها را با ماشین شخصی بیشتر بپسندند. بنابراین برای رسیدن به این خواسته و برای افرادی که قادر به خرید ماشین نیستند اجاره آن بهترین آیتم است. زیرا بدون پرداخت هزینه بالا می توانند بهترین و شیک ترین ماشین را برای سفر خود انتخاب کنند.

کاربرد دیگر کرایه ماشین در انجام تشریفات و مراسمات رسمی است. اقدام برای اجاره خودرو برای تشریفات بیشتر برای کسانی است که مجبور به استقبال از مهمان خارجی و یا یک مهمان بلندپایه هستند.

علاوه بر آن رئیس و روسای ارگان ها و ادارات مختلف که برای برگزاری جلسات و یا همایش ها دعوت می شوند می توانند برای جابه جایی و رسیدن به مکان برگزاری همایش از خودرو اجاره ای استفاده کنند.

کرایه ماشین و استفاده از خودروی اجاره ای به عنوان ماشین عروس از دیگر کاربردهای اجاره ماشین است. عروسی بهترین و مهم ترین روز زندگی هر فرد است.

از این رو بسیاری با وجود داشتن خودروی شخصی ترجیح می دهند از یک خودروی بسیار شیک و گرانقیمت برای ماشین عروس استفاده کنند. به همین دلیل اقدام به اجاره ماشین می کنند و به این ترتیب شبی به یاد ماندنی و هیجان انگیز را برای خود رقم می زنند.

از دیگر کاربردهای اجاره ماشین استفاده از آن برای انجام تبلیغات است. اگر صاحب یک کسب و کار هستید و یا خدماتی را در ازای گرفتن دستمزد به افراد ارائه می دهید و مایلید به آن رونق دهید و برای آن تبلیغ کنید. می توانید برای ساختن تبلیغ مربوط به شغل تان از یک خودروی فوق لاکچری و گران قیمت کرایه ای استفاده کنید.

اگر جزو افرادی هستید که رانندگی به شدت شما را خسته و کلافه می کند می توانید از یک ماشین کرایه ای با راننده استفاده کنید. بسیاری از افراد برای انجام کار ها و فعالیت های روزانه خود مجبور به انجام سفر های درون شهری و یا برون شهری می باشند. با این حال به شدت از رانندگی گریزان هستند به همین دلیل اقدام به کرایه خودرو با راننده می کنند.

از دیگر کاربرد های کرایه ماشین استفاده جهت جابجایی توریست است. بسیاری از شرکت های توریستی و مسافرتی برای جابجایی مسافران اقدام به کرایه خودرو می کنند.

اگر درگیر یک قرار کاری مهم هستید و فرصت رسیدگی به ماشین شخصی تان را ندارید و یا معتقدید رانندگی ظاهر آراسته تان را بهم می ریزد، کرایه ماشین با راننده بهترین اقدامی است که می توانید انجام دهید. در این حالت با خیالی آسوده و بدون نگرانی از بابت بهم خوردن ظاهر و آراستگی لباس تان می توانید کل مسیر را به نحوه برگزاری ملاقات پیش رو فکر کنید.

سخن پایانی

بسیاری از مردم این گونه تصور می کنند که برای داشتن یک خودروی شیک و مناسب باید حتما آن را خریداری کنند. باید بگوییم که این تصور کاملا اشتباه است. زیرا با وجود صنعت اجاره ماشین به شکل بدون راننده و یا با راننده و یا دربستی دیگر نیازی به پرداخت هزینه های بسیار بالا برای داشتن ماشین نیست. بلکه با این امکان جذاب می توان در موقعیت ها و شرایط مختلف و با توجه به نیاز خود اقدام به کرایه کردن خودرو کرد و از مزایای بیشمار آن بهره مند شد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *