نحوه اجاره ماشین های پلاک موقت

نحوه اجاره ماشین های پلاک موقت

تعدادی از خودرو های وارداتی پلاک ملی نداشته و باید با پلاک موقت در کشور تردد نماید. برای آشنایی با قوانین و مقررات و نحوه اجاره ماشین های پلاک موقت با ما همراه باشید.

دلایل اجاره ماشین های پلاک موقت

بسیاری از افرادی که قصد اجاره خودرو های خاص و تشریفاتی را دارند، ممکن است نمونه های پلاک ملی آن ها در کشور وجود نداشته باشد. و می توان از خودرو های گذر موقت یا وارداتی استفاده نمایید. این خودرو ها محدودیت تردد داشته و باید پس از گذشت زمان ترّدد آن ها، به مبدا خود بازگردند.

خرید و فروش این خودرو ها قانونی نبوده و می ‌توانید از طریق مجموعه های کرایه خودرو، این خودرو را اجاره و برای مراسم ها یا سفرهای خود را داخل کشور استفاده نمایید.

پیشنهاد: اجاره خودرو بدون راننده

دلایل اجاره ماشین های پلاک موقت

نحوه اجاره ماشین های پلاک موقت

قوانین و مقررات ورود خودرو گذر موقت

با توجه به  قوانین و مقررات امور گمرکی، مسافران غیر ایرانی می توانند وسایل نقلیه شخصی خود را از مبدا گمرک کشور وارد ایران نمایند. جهت برخورداری از آن باید حداقل سه ماه قبل از ورود به ایران در خارج از کشور اقامت داشته باشید تا مشمول ورود خودرو گذر موقت به ایران باشید.

اگر قصد اجاره خودرو وارداتی و گذر موقت را دارید، یکی از بهترین مراجع برای مشاهده خودرو ها، مجموعه راسا گشت مهر ایرانیان است که می توانید اقدام به اجاره خودرو مدنظر خود نمایید. جهت اجرای شب عروسی، سفرهای گروهی، اجاره خودرو بدون راننده، اجاره خودرو با راننده به سایت راسارنت مراجعه نمایید.

اجاره خودرو منطقه آزاد کشور

خودرو های گذر موقت با خودروهای منطقه آزاد متفاوت هستند. مناطق آزادی مانند قشم، کیش، منطقه آزاد اروند و ارس دارای پلاک های اختصاصی بوده که امکان رانندگی محدود در منطقه آزاد را فراهم می نماید. همچنین نوع پلاک گذر موقت خودروهای وارداتی متفاوت بوده و قوانین و مقررات متفاوتی دارد. نظر داشته باشید برای سفر های بلند مدت با خودرو های منطقه آزاد، می تواند پلاک اختصاصی گذر موقت دریافت کرده و در مدت در نظر گرفته شده به شهر مورد نظر خود سفر نمایید.

هزینه های اجاره ماشین های پلاک موقت

هزینه اجاره ماشین های پلاک موقت به نوع خودرو، سال ساخت و پارامتر های دیگری بستگی دارد. ماشین های گذر موقتی هستند که بسیار کمیاب یا نایاب در کشور هستند. این خودروها برای کرایه هزینه های بیشتری را نیز دریافت می کنند. برای کرایه می ‌توانید با توجه به خودرو مورد نظر را کرایه نمایید. اگر قصد رزرو و کرایه خودرو خاص و کمیابی را دارید، برای اطلاعات بیشتر و موجودی مجموعه حمل و نقل، با مجموعه راسارنت تماس حاصل نمایید.

پیشنهاد: اجاره خودرو با راننده

هزینه های اجاره ماشین های پلاک موقت

نحوه اجاره ماشین های پلاک موقت

مدت زمان مجاز تردد ماشین های پلاک موقت

ماشین های پلاک گذر موقت با توجه به مبدا های ورود آن، مدت زمان تردد متفاوتی دارند. به عنوان مثال می توانیم به خودروهای وارداتی از مبداء کشور امارات اشاره نماییم که فقط امکان تردد یک ماهه را دارا است.

کشورهای مانند افغانستان و کشور های دیگر حوزه خلیج فارس امکان تردد دو ماهه دارند. کشور ارمنستان و آذربایجان امکان تردد سه ماهه در ایران را دارا هستند. اگر قصد ورود یا تردد خودرو در کشور را دارید، می توانید قوانین و مقررات آن را مطالعه نمایید.

مزایا و معایب اجاره ماشین های پلاک موقت

اجاره ماشین گذر موقت مزایا و معایب خاص خود را دارد و می ‌توانید با توجه به مزایا و معایب آن اقدام به کرایه یا اجاره خودرو کارکرده نمایید. با توجه به اینکه این خودروها لوکس و تشریفاتی هستند، برای مراسم های خاص بهترین گزینه محسوب می‌ شود. در زمان کرایه یا اجاره به هزینه‌های کرایه نیز دقت نمایید و به دلیل کمیاب بودن آنها ممکن است هزینه های بیشتری داشته باشد.

محدودیت سفر را نیز در نظر داشته باشید. بسیاری از خودرو های گذر موقت اجازه خروج از شهر مدنظر خود را ندارند.  مدت زمان کرایه و هدف از کرایه را در نظر گرفته تا کارشناسان مجموعه های حمل و نقل شما را برای کرایه بهترین خودرو با قیمت های مناسب و مقرون صرفه  راهنمایی نمایند. جهت کرایه انواع خودرو های دربستی فرودگاه و کرایه ماشین دربستی بدون راننده به سایت راسارنت مراجعه نمایید. برای اطلاعات بیشتر در مورد رزرو و اجاره انواع ماشین مقالات سایت را مطالعه نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *