منظور از اجاره اتومبیل یا رنت خودرو چیست؟

منظور از اجاره اتومبیل یا رنت خودرو چیست؟

منظور از اجاره اتومبیل یا رنت خودرو چیست؟،منظور از رنت (RENT) خودرو همان اجاره خودرو از شرکت مرتبط است‌‌. بدین منظور که شما برای تحقق هر هدفی و رفع نیازی چون سفر، شرکت در مجالس و تشریفاتی خاص، عقد قرار دادهای کاری مهم و … اقدام به کرایه ماشین از یک شرکت فعال در این حوزه نمایید. بدین ترتیب شما برای چند ساعت مالک خودرویی بدون حضور راننده و بنا بر سلیقه و وابسته به نیازتان خواهید گشت.

علاوه بر آن که این روند می تواند نیاز شخص را تمام و کمال پاسخ دهد؛ می تواند رویای ديرينه شما را با رانندگی از طریق خودرو مورد علاقتان تحقق بخشد. شما به جهت ارائه درخواست رنت و یا اجاره خودرو از سوی شرکت مرتبط، با خدمات زیر مواجه خواهید بود که عبارتند از :

  • اجاره خودرو بدون راننده

  • اجاره ماشین ترانسفر فرودگاهی

  • اجاره ماشین VIP&CIP ویژه ارگان های شخصی و دولتی

  • اجاره ماشین عروس

  • خدمات اجاره خودرو کمیل

بیشتر بخوانید: اجاره خودرو بار راننده برای مجالس و تشریفات

منظور از اجاره اتومبیل یا رنت خودرو چیست؟

منظور از اجاره اتومبیل یا رنت خودرو چیست؟

تاریخچه اجاره خودرو

استارت تحقق اولین رنت خودرو در کشور امریکا صورت پذیرفت. حوالی سال ۱۹۱۶ بود که جوساندرس خودروی فورد خودش را به تاجری صاحب نام اجاره  و ده سنت در مقابل از او درافت نمود. این موضوع برای جونساندرس حکم یک جرقه برای ایجاد و رونق کسب وکار اجاره خودرو را داشت. او موفق گشت تا ۲۱ شعبه در کشور آمریکا تحت عنوان رنت خودرو تاسیس نماید. بدین ترتیب اجاره خودرو را به عنوان یک صنعت شغلی نوین به همه مردم جهان معرفی نمود. بعد از پایان یافتن  جنگ جهانی دوم بود که میزان تقاضا به جهت در اختیار داشتن اتومبیل و خودروهای آن روز، نمودار صعودی قابل توجهی را طی نمود و صنعت کرایه خودرو رونق قابل توجهی را به خود دید.

در حال حاضر این صنعت در کوتاه ترین زمان ممکن  رشد و با عناوینی چون «کرایه خودرو»، «اجاره خودرو» «کرایه ماشین» «اجاره ماشین» «کرایه اتومبیل» «اجاره اتومبیل» «رنت ماشین» «رنت اتومبیل» (Rental car) )(Rent of car) برای ارائه خدماتی متعدد به افراد اوج گرفت. در حال حاضر حتی افرادی که فاقد گواهینامه هستند و یا نسبت به رانندگی هراس دارند، می توانند از خدمات کرایه ماشین همراه با راننده برخوردار گردند.

بیشتر بخوانید: قرارداد اجاره خودرو بدون راننده

در روند اجاره خودرو در ایران چه قوانینی حاکم است؟

شرایط حاکم به جهت اجاره خودرو در خارج از کشور در قیاس با ایران در شرایط متفاوت زایی قرار دارد اجاره خودرو در ایران و خارج از ایران کمی متفاوت است. بدین ترتیب که در خارج کشور به واسطه سایت پروسه اجاره خودرو انجام می پذیرد. چرا که در آن جا به سبب وجود کنترل بستر اینترنت و قوانین سخت گیرانه اینترنت هیچ نقصی به جهت به چالش کشیدن اجاره کننده با اجاره دهنده وجود ندارد.

ولی این شرایط در ایران متفاوت بوده و به سبب محدودیت ها و ضعف هایی در بستر اینترنت، با بحران مواجه گشته است. برای مثال برخی از کلاهبردار اقدام به سرقت خودرو یا . . . می کنند یا گروهی دیگر در جایگاه شرکت های رنت خودرو ودیعه مشتری را به او باز نخواهند گرداند و یا اینکه در زمان اجاره برای دریافت خسارت از مشتری برنامه و نقشه ریزی می کنند تا مبلغ قابل توجهی را به جیب بزنند.

منظور از اجاره اتومبیل یا رنت خودرو چیست؟

 رنت خودرو چه مزیت هایی را به همراه دارد؟

در برخی مواقع در زمان اجاره خودرو، انتخاب مدل های  بزرگ به جهت رفتن به یک سفر تفریحی با دوستان و اعضای خانواده علاوه بر اینکه بسیار کاربردی می باشد، موجب تجربه لحظات خوش و بهتری در طول مسیر خواهد گشت. در واقع بعضی از شرکت ها این نیاز را به حقیقت درک و خودروهای بزرگ با ظرفیت بالا برای تحقق بخشیدن به این اهداف را عرضه می‌ دارند. در ادامه با مزیت هایی که اجاره خودرو می تواند برای شما به ارمغان آورد آشناییت خواهیم یافت :

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز برای اجاره ماشین عروس

گزینه‌ای عالی برای تعطیلات :

اگر در ضمن سفرهای تفریحی از خودروی شخصی خود برای پیمودن مسیر کمک بگیریم، بی شک مجبور به پرداخت هزینه‌ هایی در گرو استهلاک خودرو خواهیم گشت. با این اوصاف در صورت رنت یا همان کرایه ماشین علاوه بر آن‌ که بر طول عمر خودرو خود می افزاییم و سلامت آن را همچنان حفظ می کنیم از بار آمدن هر هزینه احتمالی و البته سنگین دیگری جلوگیری خواهیم نمود.

عدم محدودیت به مکانی خاص :

برای سفر از طریق خودرو اجاره ای، کمترین محدودیتی لحاظ نمی گردد. شما فاررغ از هر محدودیت مکانی به هتل، تفرجگاه یا محدوده پیاده روی حومه، می توانید با خودروی اجاره‌ای خود به هرجایی که اراده می کنید، سفر نمایید.

عدم نیاز به تکیه و وسایل حمل و نقل عمومی :

هر زمانی که از  ماشین‌ های اجاره‌ ای استفاده می‌ نمایید، از نیازمندی به هر تکیه و وسایل حمل و نقل عمومی مبرا بوده و می‌توانید برنامه روزانه خود را هر طور که مایل هستید، بچینید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *