مقایسه سفر با ماشین اجاره ای و خودرو شخصی

امروزه افراد زیادی به سفر می پردازند. این مسافرت می تواند با خودرو شخصی یا ماشین اجاره ای همراه شود. در واقع برای انجام چنین کاری، افراد به 2 دسته تقسیم می شوند. دسته ی نخست، افرادی می باشند که ترجیح می دهند سفر خود را با خودروی شخصی خود انجام دهند. در طرف دیگر، افرادی می باشند که قصد دارند از خودروی خود استفاده ای نکنند و از مزایای استفاده از اجاره خودرو بهره مند شوند. حال سوالی که پیش می آید این است که چه تفاوت هایی بین این دو حالت وجود دارد. به طور کلی در این مقاله می خواهیم به مقایسه این دو حالت بپردازیم و از مزایای هر کدام به صورت جداگانه، مطالبی را ارائه دهیم. اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات پیرامون این موضوع می باشید، لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بررسی خودرو شخصی و استفاده از آن در مسافرت

دسته ی نخست، افرادی می باشند که علاقه ای به استفاده از اجاره ماشین ندارند و می خواهند تمام مسیر را با خودروی شخصی خود بپیمایند. در این حالت، شخص باید هزینه ای بابت خرید خودرو بپردازد. البته افراد زیادی نیز وجود دارند که از قبل به این موضوع رسیدگی کرده و خودروی شخصی خود را خریداری کرده اند. در چنین حالتی، شخص باید به مواردی نظیر هزینه بیمه، هزینه استهلاک، دوره و سرویس خودرو و … توجه داشته باشد. در دراز مدت، چنین هزینه هایی می تواند بسیار سرسام آور و سنگین باشد. از طرفی، استفاده از خودرو شخصی، می تواند به شخص این اطمینان را دهد که از سفر خود لذت ببرد و دغدغه ای بابت ایجاد خسارت به ماشین اجاره ای نداشته باشد.

blank
مزایای ماشین اجاره ای

آیا استفاده از ماشین اجاره ای مناسب تر می باشد؟

استفاده از ماشین اجاره ای، می تواند برای اشخاص در زمینه های مختلفی، به صرفه تر باشد. به عنوان مثال، اگر قصد دارید به یک مسافرت بروید و علاقه ندارید از خودروی شخصی خود استفاده کنید، می توانید به راحتی یک خودرو را کرایه کنید و از آن در طول سفر، بهره مند شوید. در گذشته، تنها در برخی از شهر ها مانند کیش و قشم می توانستیم خودرو ای را اجاره کنیم اما در حال حاضر، در بسیاری از شهر ها، این امکان وجود دارد و افراد می توانند به راحتی و بدون راننده، خودرو ای را اجاره کنند.

از طرفی، افرادی که ماشین اجاره ای را استفاده می کنند، دغدغه ای بابت هزینه بیمه یا استهلاک آن ندارند. در واقع این افراد در مدت زمانی که در قرارداد درج شده است، مالک ماشین می باشند و پس از آن، باید خودرو را به مالک اصلی آن، برگردانند. همچنین امکان اجاره خودرو، این مزیت ویژه را به استفاده کننده می دهند که از یک خودروی لوکس، بهره ببرد. با وجود هزینه های گزاف و زیادی که باید برای خرید خودرو های لوکس خرج کرد، می توان این امتیاز را به وسیله ی اجاره خودرو، بدست آورد. همچنین خرید این خودرو ها، در کنار داشتن هزینه های زیاد، دشواری های زیادی را نیز به وجود می آورد. هزینه بالای سرویس و قطعات یدکی آن ها، افراد را علیرغم میل باطنی، از خرید آن ها، منصرف می کنند.

امکان بهره مندی از انتخاب های بیشتر در هنگام تهیه ماشین اجاره ای

یکی از ویژگی های فوق العاده جذاب در هنگام تهیه ماشین اجاره ای، امکان بهره مندی از طیف وسیعی انتخاب می باشد. در واقع شما می توانید با بودجه ای مناسب، ماشین های مختلفی را زیر نظر داشته باشید و از بین آن ها، انتخابی مناسب انجام دهید. به عنوان مثال، اگر علاقه مند به یک مسافرت خانوادگی می باشید و نیاز به یک خودرو ون دارید، می توانید این خودرو را به صورت اجاره ای تهیه نمایید. در طرف مقابل، اگر علاقه دارید به صورت زوجی به یک مسافرت بروید، می توانید از خودرو های کوپه و لوکس امروزی استفاده نمایید.

چنین ویژگی هایی در حالتی برای ماشین اجاره ای رخ می دهد که برای ماشین شخصی وجود ندارد. اگر شما یک ماشین داشته باشید، برای سفر های مختلف حق انتخاب ندارید و باید در تمامی مسافرت ها، از همان خودرو بهره ببرید. همین موضوع جذابیت استفاده از خودرو های اجاره ای را دو چندان می کند.

ماشین اجاره ای، چه معایبی نسبت به خودروی شخصی دارد؟

همانطور که ماشین اجاره ای، مزایایی نسبت به خودروی شخصی دارد، معایبی نیز به همراه دارد. برای مسافرت با خودروی شخصی، باید هزینه هایی مانند هزینه بیمه، هزینه استهلاک خودرو، هزینه خرابی های احتمالی و … را در نظر گرفت. در طرف مقابل، برای یک خودروی اجاره ای، شما تنها نیاز دارید هزینه اجاره ی خودرو را بپردازید و از هزینه هایی نظیر بیمه و استهلاک، در امان خواهید ماند. البته که باید بسیار مراقبت خودرو باشید. زیرا در صورت هر گونه مشکل و خطرات احتمالی، وظیفه جبران خسارت به عهده شخص استفاده کننده می باشد.

به احتمال زیاد، اصلی ترین عیب ماشین اجاره ای، همین خطرات احتمالی پیرامون آن می باشد. معمولا ماشین های لوکس و گران قیمت برای اجاره گذاشته می شوند و همین موضوع سبب می شود در صورت تحمل خسارت های کوچک، هزینه های گزاف و زیاد به شخص تحمیل شود.

blank
مسافرت با خودروی شخصی یا اجاره ای

جمع بندی نهایی؛ خودروی شخصی یا خودروی اجاره ای؟

با خواندن این مقاله، سرانجام به این سوال مهم می رسیم که آیا، مسافرت با خودروی شخصی منطقی تر می باشد یا ماشین اجاره ای؟ این سوال به مقدار زیادی به شخص مورد استفاده مربوط می شود. اگر شخص خودرویی نداشته باشد، پاسخ ساده است. یا باید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کند یا از ماشین های اجاره ای، بهره مند شود. اگر شخص دارای خودروی شخصی می باشد، می تواند با بررسی شرایط پیش رو، یک انتخاب مناسب انجام دهد. اگر علاقه مند به استفاده از خودروی مناسب تر و لوکس تر را دارد و می خواهد یک سفر به یاد ماندنی داشته باشد، می تواند با هزینه های کمتر، از یک ماشین اجاره ای بهره مند شود. همچنین اگر وی علاقه ای به اجاره خودرو ندارد، می تواند با خودروی شخصی خود، سفر کند.

در انتهای مقاله کرایه اتومبیل، امیدواریم از خواندن آن لذت برده باشید و این مقاله توانسته باشد اطلاعات مناسب و مفیدی را به شما اهدا کرده باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *