لوگوی بهترین برندهای خودروسازی

لوگوی بهترین برندهای خودروسازی با مفاهیم عمیق و همچنین وسواس زیاد طراحی شده اند. بهترین شرکت های خودروسازی دنیا برای شناخته شدن در جهان، از لوگوهای جذابی برای تولیدات خود استفاده می کنند. شرکت هایی مانند تویوتا، بنز، بی ام و و هیوندای از مشهورترین برندهای خودروسازی دنیا می باشند.

اغلب، لوگوی بهترین برندهای خودروسازی متاثر از هدف ، نام شرکت و ملیت آنها می باشد. در اینجا به تاریخچه ای مختصر از لوگوهای این شرکت های خودروسازی می پردازیم.

تاریخچه لوگوی BMW

لوگوی بی ام و به عنوان یکی از مهم ترین اجزای موفقیت این غول خودروسازی شناخته می شود. این لوگو در طول سال ها، اندکی اصلاح شده است. این لوگو از چهار ربع به رنگ آبی و سفید تشکیل شده است؛ دایره ای که دو رنگ ملی بایرن را در خود جای داده است. همچنین، یک نظریه رایج در مورد این لوگو پیشنهاد می کند که این نشان، یک پروانه سفید را در مقابل آسمان آبی به تصویر می کشد. البته این نظریه یادآور خاستگاه این شرکت به عنوان سازنده هواپیماهای شبه نظامی در طول جنگ جهانی اول است.

معمولا، لوگوی بهترین برندهای خودروسازی مانند بی ام و،در تاریخ طراحی گرافیک به عنوان یک اثر خلاق شناخته می شوند. رنگ های لوگوی BMW از سه رنگ قدرتمند آبی، سفید و سیاه تشکیل شده است. رنگ سیاه نشان دهنده ظرافت و برتری شرکت ، سفید نشان دهنده خلوص و جذابیت، و رنگ آبی نشان دهنده قدرت و قابلیت اطمینان محصولات آن است.

یکی از تبلیغات BMW در سال 1929، نشان BMW را با چهار ربع رنگی در یک پروانه چرخان هواپیما به تصویر کشید. این تعبیر که نشان بی ام و، نشان دهنده یک پروانه است از آن زمان تاکنون ادامه داشته است.

blank
تاریخچه لوگوی BMW

تاریخچه لوگوی Mercedes Benz

لوگوی معروف مرسدس بنز، یک ستاره سه پر نقره ای رنگ است. با این حال، لوگوی سه پر معروف مرسدس یک کار طولانی مدت بود که بیش از 100 سال پیش آغاز شد. طراحی این لوگوی معروف، نشان دهنده اخلاق حرفه ای، صداقت و میراث غنی شرکت خودروسازی است.

سه نقطه از مثلث سه شاخه، نشان دهنده قدرت سه نیروی عنصری روی زمین یعنی خاک، هوا و آب است.  رنگ لوگوی مرسدس بنز، نقره ای متالیک بوده که گفته می شود رنگ نقره ای، در سلطنت آلمان، مورد علاقه نخبگان است. به همین دلیل است که این رنگ برای برند مرسدس بنز استفاده می شود ؛ زیرا نشان دهنده طرز فکر این شرکت بزرگ است.

مرسدس بنز اولین لوگوی خود را در سال 1902 با نام “مرسدس” برای نشان دادن امپراتوری تجاری خود، ثبت کرد . لوگو در آن زمان فقط عنوان را نشان می داد و تصاویر سه نقطه بعداً به وجود آمد. پس از هفت سال، مرسدس تصمیم گرفت لوگوی نمادین و شناخته شده ستاره سه پر را اضافه کند.

در سال 1909 نیز شاهد خلق نماد معروفی بود که از آن روز تا به حال، با آن به صنعت خودروسازی خود ادامه داد. اولین بار گوتلیب دایملر، طرح خام این لوگو را در یک کارت پستال برای همسرش کشید و آن را ایجاد کرد.

blank
لوگوی Mercedes Benz

تاریخچه لوگوی تویوتا

در بین لوگوی بهترین برندهای خودروسازی ، اولین نسخه از لوگوی اصلی تویوتا تا حد امکان ساده بود و در آن، نام شرکت در نوعی لوزی قرار گرفته بود. لوگو، یک فونت نیمه پررنگ و بدون بریدگی داشت. در مجموع، لوگوی مورد استفاده، برای انعکاس اصول شرکت، یعنی قابلیت اطمینان و سادگی بود.

با این حال، نسخه بعدی لوگوی تویوتا در مقایسه با نسخه اول بسیار خلاقانه تر بود. در اواخر دهه 80 یک بیضی فراموش نشدنی در لوگوی تویوتا ظاهر شد که هنوز تغییر نکرده است. این بیضی بزرگ تا حدی با یک جفت بیضی کوچکتر همپوشانی دارد که بیضی های کوچکتر “T” بزرگ را تشکیل می دهند. چنین طراحی مستقیمی، لوگوی ساده را واقعا فراموش نشدنی می کند.

 به هر حال، یک نظریه در مورد لوگوی تویوتا وجود دارد که وارد شدن یک بیضی به بیضی دیگر، به گونه ای طراحی شده است که عبور نخ از سوراخ سوزن را یادآوری می کند. شاید این لوگو، ادای احترام به گذشته این شرکت باشد؛ زیرا تویوتا در گذشته ماشین های بافندگی تولید می کرد.

این لوگو ترکیبی از سه بیضی روی هم قرار گرفته است. این بیضی ها نماد اتحاد قلب مشتریان تویوتا و قلب محصولات تویوتا است. فضای پس زمینه نیز، نمادی از بی نهایت در پیشرفت و فرصت های تکنولوژیکی تویوتا می باشد.

blank
تاریخچه لوگوی تویوتا

تاریخچه لوگوی هیوندای

لوگوی بهترین برندهای خودروسازی معمولا از نام شرکت نشات می گیرد. لوگوی هیوندای نیز، دارای یک “H” شیک و مایل در حاشیه بیضی است. این لوگو، نشان ‌دهنده ی پذیرش و کار تیمی است. لوگوی هیوندای امروزی، همان جذابیت بصری طراحی قبلی، را با مقدار قابل توجهی از پیچیدگی‌های براق حفظ می‌کند.

طبق گفته تیم بازاریابی در شرکت هیوندای، دو “فرد” که در این لوگو قرار دارند، یک فروشنده و یک مشتری راضی هستند که برای یک معامله با یکدیگر دست می دهند. حرف “H” نیز کمی به سمت راست متمایل است که نشان دهنده حرکت، سرعت و همچنین رشد مثبت در جهت “درست” است. بیضی دور این دو شکل نیز نشان دهنده گسترش جهانی این شرکت است.

رنگ های لوگوی هیوندای همیشه نسبتاً ساده بوده اند. این برند با استفاده از یک تصویر ساده سفید و سیاه شروع به کار کرد و در نهایت به سایه های مختلف آبی عمیق و پیچیده ارتقا یافت. در آخرین نسخه از لوگوی هیوندای، رنگ آبی تیره برای کلمه و نقره ای برای نماد هیوندای به کار رفته است.

علیرغم نقره ای بودن نماد، اکثر افراد همچنان می گویند که رنگ اصلی لوگوی هیوندای، آبی است، زیرا این رنگ، مدت طولانی تری با این شرکت همراه بوده است. انتخاب نقره ای و آبی مدرنیته، پیچیدگی و قابلیت اطمینان را در این لوگو برجسته می کند.

شرکت اجاره خودرو راسا گشت

شرکت راسا گشت مهر ایرانیان آماده ارائه خدمات در زمینه ی اجاره خودرو به شما مشتریان گرامی می باشد. تمامی خودروهای این شرکت از برندهای با کیفیت و خوش ساخت جهان می باشند. شما می توانید از خدمات اجاره خودرو با راننده و همچنین اجاره خودرو بدون راننده استفاده کرده و سواری با بهترین برندهای خودروسازی جهان از قبیل هیوندای، بنز و بی ام و را تجربه کنید. همچنین می توانید با رزرو آنلاین، نوع خودرو و روز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

blank
تاریخچه لوگوی هیوندای
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *