لوازم ضروری خودرو در سفر

blank

شاید در سفر به واسطه قطار و یا هواپیما به سبب قرار گیری در جایگاه یک مسافر امری توام با سهولت و بدور از چالش باشد اما سفر کردن با خودرو نیز مزیت هایی چون امکان لذت‌بردن از مناظر طبیعی، داشتن حریم خصوصی بیش‌تر و… را بهمراه دارد و این روش سفر نیز طرفداران مربوط به خود را دارا است. اما زمانی این سفر ها به خاطراتی شیرین مبدل خواهد گشت که علاوه بر رعایت قوانین رانندگی و چک‌کردن وضعیت سلامت خودرو به صورت مجهز و کاملا بی نیاز صورت گیرد. لوازم ضروری خودرو در سفر یکی از مباحثی محسوب می گردد که بسیاری از ما هنوز در باب کم و کیف آن اطلاعات کافی در دست نداریم.

لوازم ضروری خودرو در سفر _ بهمراه داشتن چادر مسافرتی مناسب

مهمترین تجهیزاتی که در ضمن سفر بسیار به کار می آید، چادر های مسافرتی هستند. شاید برخی از ما تمایل چندانی به گذران روزهای سفر در چادر را نداشته باشیم، ولی بی شک نظم بخشی به سر و وضع خود، تعویض لباس ها، پخت و پز و … هیچ وسیله ای نمی تواند به اندازه چادر مسافرتی کارآمد و پاسخگوی نیاز های این چنینی در سفر باشد.

لوازم ضروری خودرو در سفر _ تشک و پتوی مسافرتی

شاید در مقصد تخت های گرم و نرم هتل در انتظار شما باشد اما بهمراه داشتن پتو و تشک های مسافرتی در ساعاتی که قرار است رانندگی کنید و در برخی مواقع مدت کوتاهی را به استراحت اختصاص دهید بسیار کارآمد است. این نوع از وسایل ضروری خودرو در سفر باید به گونه ای انتخاب می گردد که هم صاحب نرمی و راحتی باشد و هم جای کمی را اشغال کند.

لوازم ضروری خودرو در سفر _ جعبه کمک های اولیه

خطر همیشه و در همه حال در کمین است به ویژه اگر از محیط خانه دور شویم. جعبه کمک های اولیه می تواند در جایگاه یک تجهیز ساده تا میزان قابل توجهی امنیت سفر را تضمین نماید. منظور ما این نیست که دنیایی از دارو ها را با خود همراه سازید. تنها یک بتادین، چند باند یا گاز استیریل ، تعدادی چسب زخم، چند قرص آسپرین، ضد اسهال، تهوع و سرما خوردگی با جای گیری در یک جعبه کوچک، ما را میهمان خیالی آسوده خواهد نمود.

لوازم ضروری خودرو در سفر _  پوشیدنی های مورد نیاز برای سفر با ماشین

گام ابتدایی به جهت آغاز برنامه سفر برای هر فردی به اصطلاح بستن چمدان یا آماده سازی لباس هاییست که در زمان سفر وابسته به شرایط آب و هوایی حاکم به کار می آید. لباس ها باید به گونه ای انتخاب گردد که در طول مسیر و منطقه ای که قصد حضور در آن دارید کارآمد باشد و همینطور به سرعت چروک و نا منظم نگردد. در طول سفر خودتان را درگیر ست نمودن یا ایجاد ظاهری بی نقص در پوشاک نکنید در این صورت مجبورید تا حجم زیادی از لباس را به همراه خود ببرید.

لوازم ضروری خودرو در سفر _ وسایل الکتریکی

البته که تلفن های همراه همیشه و در هر شرایطی یک جزء جدایی ناپذیری بوده و به یک همراه همیشگی و غیر قابل حذف مبدل گشته است پس شارژر آن اولین چیزی است که به ذهنتان می رسد تا بردارید اما اگر در میانه راه و پیش از رسیدن به مقصد به سبب توقف های طولانی یا استفاده دائم از آن برای عکاسی و …  نیاز به شارژ مجدد آن داشتید؛ شارژر فندکی نگرانی شما را رفع خواهد ساخت. هندزفری خوب و یک پاور بانک و کابل USB موارد دیگری هستند که لذت شما را از سفر دوچندان می سازند.

لوازم ضروری خودرو در سفر _ وسایل پخت و پز

مگر می توان با خودرو شخصی سفر نمود و از لذت آشپزی در جاده و طعم چای آتشی خود را محروم نمود.

اما مطمئنا برای انجام این کار نیازمند ابزار مخصوص، کارآمد و کم جا خواهید بود. ظروف مسافرتی، نام گاز پیک نیک مسافرتی، سفره مسافرتی، سیخ، فلاسک چای و یک کلمن کوچک برای تهیه آب خنک یا نگهداری برخی از خوراکی های فاسد شدنی برای چند ساعت بهترین گزینه های ممکن به حساب می آیند.

لوازم ضروری خودرو در سفر _ لوازم یدکی ماشین

زمانی که تصمیم دارید بعد مسافتی قابل توجهی را با ماشین طی کنید نباید از یاد ببرید که بهمراه داشتن لوازم یدکی از اصلی ترین چیزهایی است که شما را از قرار گیری در شرایط دردسر زا نجات می دهد. چند مورد آن ها عبارت هستند از :

  • لاستیک یدکی سالم
  • مثلث اخطار شب نما
  • آچارهای ضروری
  • چراغ قوه، جک همراه
  • فیوزهای اضافی
  • زنجیر چرخ و ضد یخ در فصول سرد

لوازم ضروری خودرو در سفر _ عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب

به جرئت می توان عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب را در جایگاه اصلی ترین وسایل لیست شده و ضروری در سفر قرار داد. برای مثال امکان دارد که شما در هر ساعتی از شبانه روز به سبب زاویه شکست نور و انطباق کامل آن با صورتتان تمرکز خود را برای کنترل ادامه مسیر از دست دهید.

لوازم ضروری خودرو در سفر _ نقشه کاغذی

درست است که جی پی اس موبایل در هر مسیری راه گشای ماست اما نباید عدم پوشش اینترنتی در همه مناطق را از یاد ببریم. پس نقشه کاغذی بسیار پر اهمیت است تا در کنار موبایل یا عدم اینترنت کافی شما را از سردرگمی نجات دهد. مضاعف بر این موارد، در نقشه های کاغذی مراکز دیدنی به خوبی در همه مسیر ها نشانه گذاری شده و تصویر واضح تری در مقابل دیدگان شما قرار می گیرد.

لوازم ضروری خودرو در سفر _ وسایل مورد نیاز برای کودکان

اگر قرار است در طول سفر کودکتان همراهتان باشد؛ باید توجه کامل به نیاز های او را در ارجعیت قرار بدهید. فراموش نکنید که او کودک است و نمی تواند مانند شما از لباس هایش مراقبت کند بنابراین برای جمع کردن چمدان او سخاوتمندانه رفتار کنید. تحت هر شرایطی ممکن است لباس های او کثیف و یا خیس گردند و شما نیز از امکان شست و شو محروم. وابسته به سن کودک، شرایط جسمی و روحی او به خرید وسایلی چون  غذای مخصوص و سالم، قرص و شربت برای مواقع اضطراری، پوشک به تعداد کافی، بالشت و پتو و تشک مخصوص و … به میزان کافی توجه به خرج دهید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *