قوانین و شرایط اجاره خودرو بدون راننده چیست؟

قوانین و شرایط اجاره خودرو بدون راننده چیست؟

قوانین و شرایط اجاره خودرو بدون راننده چیست؟ چنانچه که با قوانین و شرایط اجاره خودرو بدون راننده آشنا می باشید و در صورتی که به هر یک از خودروهای موجود نیاز دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا شما را به خوبی در این زمینه یاری رسانیم.

هر کشوری برای تمامی امور خود نظریه ای را داراست که در جنبه های گوناگون جامعه حکمرانی می کند و از سوء استفاده دیگر افراد سودجو پیش گیری می نماید. حال شما باید پیش از اجاره خودرو، اطلاعات لازم را درباره قوانین اجاره خودرو بدون راننده داشته باشید. ما در ادامه به توضیحات این مسئله خواهیم پرداخت. لطفاً با ما همراه باشید.

پیشنهاد: اجاره خودرو با راننده

پیش از اجاره خودرو، قوانین اجاره ماشین بدون راننده را بدانید!

ابتدا مشتری باید قرارداد شرکتی را که اتومبیل خود را از آن اجاره می‌ نماید، به دقّت بخواند و تمامی مشخصات خودرو در قرارداد معین گردد‌. شرایط فنی بایستی در قرارداد قید گردد و مشتری بایستی پیش از تحویل خودرو و امضای قرارداد خودرو را چک نموده و از سلامت آن اطمینان حاصل فرماید. یکی از نکات بسیار مهم در قوانین اجاره اتومبیل وجودِ بیمه نامه و شخص ثالث برای اتومبیلی می باشد که شما اجاره می کنید، پس حتماً در قرارداد به این نکته توجه کنید.

به میزان بنزین موجود در خودرو توجه داشته باشید و آن نیز باید طی قرارداد قید شود، چرا که به هنگام تحویل خودرو باید همان مقدار بنزین در اتومبیل وجود داشته باشد. جهتِ تحویل اتومبیل طی همان روز و در همان زمان، یک عدد کارت اسکچ از کمپانی مربوطه بگیرید. چرا که در غیر از این حالات مجبور می شوید جریمه تأخیر پرداخت کنید. شماره پلاک ماشین را به خاطر بسپارید، چرا که امکان دارد شماره ماشین را در محیط های شلوغ به خاطر نیاورده و دچار مشکل بشوید.

پیش از اجاره خودرو، قوانین اجاره ماشین بدون راننده را بدانید!

قوانین و شرایط اجاره خودرو بدون راننده

علاوه بر موارد فوقانی به شرایط و قوانین زیر هم توجه کنید!

اگر که به هنگام اجاره خودرو نقص فنی در آن وجود داشت، باید این مشکل را به شرکت اطلاع بدهید تا شرکت تمامی هزینه های مربوط به تعمیر را بپردازد. در صورتی که شرکت در قرارداد خود قید نموده باشد که مشتری حق اجاره اتومبیل به فرد دیگری را ندارد و مشتری قرارداد را نقض نماید، شرکت می تواند قرارداد را فسخ کند.

برای اجاره ماشین در شهر تهران باید سن شما از بیست و یک بیشتر باشد. افراد زیر ۲۱ سالن سن امکان دارد مجبور به پرداخت هزینه های اضافی سنگین تر باشند.‌ شما برای اجاره خودرو به گواهی رانندگی خود و چک، سفته نیاز خواهید داشت.

پیشنهاد: اجاره خودرو بدون راننده

علاوه بر موارد فوقانی به شرایط و قوانین زیر هم توجه کنید!

قوانین و شرایط اجاره خودرو بدون راننده

چه کسی مسئولیت نقص فنی ماشین اجاره ای را دارد؟

براساس قوانین راهنمایی و رانندگی، راننده مسئول هرنوع تخلف با وسایل نقلیه اجاره ای می باشد. این نقص امکان دارد یک حادثه، جابه‌جایی مواد مخدر یا الکل و… باشد. در چنین حالاتی راننده به عدم رانندگی برای مدّت زمانی متناسب با تخلفی که مرتکب گردیده، محکوم خواهد شد گاهی اوقات هم امکان دارد به حبس و قصاص متهم گردد. این تخلفات تنها شامل حال راننده است و مالک می تواند مدارک مورد نیاز را برای احراز هویت و تحویل اتومبیل خود ارائه دارد و هیچ گونه مسئولیتی متوجه حال مالک اتومبیل نخواهد بود.

بیمه سانحه در صورت مقصر نبودن شما کمک خواهد کرد که بیشتر هزینه ها را شرکت پرداخت کند. البته اگر سانحه ناشی از بی دقّتی راننده یا تخلف از موارد قید شده در معاهده نباشد. همچنین این موضوع را در نظر داشته باشید که بیمه هزینه درمانی و دارویی شما را شامل نخواهد شد. تصادف با ماشین اجاره ای گاهی امکان دارد رخ دهد بنابراین بهتر است هنگام اجاره خودرو اطلاعات لازم را داشته باشید.

در صورتی که هنگام تصادف با ماشین اجاره ای بیمه نداشتیم، چه می شود!

در تصادف با ماشین اجاره ای اگر خیال شما از بابت بیمه راحت باشد، اضطراب بسیار کم‌تری خواهید داشت. البته ابتدا این موضوع را در نظر داشته باشید که رانندگی با خودرو فاقد بیمه هم غیرقانونی است و هم امکان دارد شما را به دردسر اندازد. بنابراین در هنگام کرایه خودرو حتماً به بیمه توجه کنید.

اگر که شما ماشینی که بیمه ندارد را کرایه نموده اید و با آن تصادف کنید، در چنین مواردی بستگی دارد به این مسئله که شما مقصر هستید یا خیر! چنانچه که شما مسئول سانحه با اتومبیل کرایه ای باشید باید تمامی هزینه های ناشی از تصادف را بپردازید.

شرکت راسارنت یکی از بهترین شرکت ها در زمینه اجاره ماشین با راننده و بدون راننده در تهران است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *