قوانین بیمه اجاره خودرو چیست؟

قوانین اجاره ماشین چیست

یکی از نکات مهمی که در زمان اجاره خودرو باید به آن دقت کنید اطلاع و اشراف کافی درباره اینکه قوانین بیمه اجاره خودرو چیست، می باشد. دانستن اینکه قوانین بیمه اجاره خودرو چیست به شما کمک می کند تا در زمان اجاره خودرو به ویژه خودروهای خارجی و لوکس در صورت بروز خسارت، متضرر نشوید. در این مطلب سعی می کنیم اطلاعات  لازم درباره بیمه اجاره خودرو را در اختیار شما قرار دهیم.
زمانی که قصد اجاره خودرو برای گردشگری، عروسی، تشریفات و یا هر مورد دیگری را دارید نکته مهم این است که بدانید قوانین بیمه اجاره خودرو چیست. دانستن این قوانین این نگرانی که خسارت ناشی از تصادف و یا حوادث چگونه پرداخت شود تا حد زیادی باعث اطمینان خاطر شما می شود.

________________________________________________________________

حتما بخوانید: شرایط اجاره خودرو هیوندای

________________________________________________________________

قواینن اجاره خودرو

انواع بیمه خودروهای اجاره ای

بیمه کامل خودرو: بیمه کامل درصد بالایی از هرگونه خسارات خودرو را تامین می کند. از مزیت های این بیمه هزینه کم  و پوشش بالای هزینه ای است.
بیمه بدنه ماشین: این بیمه برای ماشین های گران قیمت و لوکس ضروری است. سقوط، سرقت، انفجار، تصادف و… از جمله اتفاقاتی است که در صورت ایراد در بدنه خودرو جبران می شود.
بیمه شخص ثالث: این بیمه از بیمه های اجباری همه خودروهای شهری است. در صورتی که پس از اجاره خودرو دچار حادثه شوید این بیمه هزینه ای درمانی شما یا سرنشینان را پوشش می دهد.
بیمه سرقت: این بیمه در زمره بیمه های اجباری نیست اما در صورتی که اقدام به اجاره خودروهای لوکس کرده اید حتما آن را مورد توجه قرار دهید. این بیمه هزینه های سرقت خودرو را پوشش می دهد.
بیمه حوادث شخصی: این بیمه برای سرنشینان خودرو در زمان بروز حادثه است که در صورت بروز مشکلی هزینه های درمانی و بیمارستانی را پرداخت می کند.
برای اطمینان خاطر لازم است در صورتی که برای اجاره خودرو اقدام کردید حتما به شرکت های معتبر و باسابقه مراجعه کنید. راسا گشت مهر ایرانیان با نام تجاری راسا رنت یکی از شرکت های معتبر در زمینه اجاره خودرو در تهران است که شما می توانید خودروهایی با مدل های مختلف را از آن اجاره کنید. اجاره خودرو با راننده یا بدون راننده از این شرکت برای شما فراهم است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق سایت یا تماس با کارشناسان راسا رنت اقدام کنید.

بیمه ماشین انتخابی درست در سفر

بیمه خودروی اجاره ای در صورتی که قصد سفر دارید لازم است دارای پوشش بیمه ای مناسبی باشد. هر چه پوشش بیمه ای جامع تر باشد مشتریان احساس امنیت بیشتری خواهند داشت. نکته مهم در زمان عقد قرارداد اجاره خودرو توجه به متن قرارداد است که حتما در آن باید پوشش های بیمه ای و قوانین آن ذکر شود. در این شرایط مشتری باید مبلغی را بابت حق بیمه خودرو براساس قرارداد پرداخت کند. در نظر داشته باشید که همه خودروهای اجاره ای دارای یک بیمه عمومی هستند، اما برای احتیاط و اطمینان خاطر می توان از بیمه های کامل تر استفاده کرد.

اجاره خودرو به همراه بیمه

در زمانی که اقدام به اجاره خودرو می کنید حتما توجه کنید که از سوی موجر موضوع بیمه مورد توجه قرار گیرد و در متن قرارداد نیز به طور کامل به آن پرداخته شود. یعنی در متن قرارداد باید میزان و نوع پوشش بیمه ای خودرو لحاظ شود. یک یاز مزیت های بیمه های خودروهای اجاره ای پوشش 70 درصد هزینه های احتمالی است که برای فرد اجاره کننده خودرو بسیار مقرون به صرفه است. به ویژه در شرایطی که اقدام به اجاره خودروهای لوکس و گران قیمت می کنید.

 آیا پرداخت حق بیمه قرارداد اجاره ماشین اجباری است؟

پاسخ به این سوال ساده است، خیر الزامی برای پرداخت حق بیمه خودروی اجاره ای نیست اما در نظر داشته باشید در  صورت بروز خسارت همه هزینه بر عهده شما خواهد بود. از همین رو اگر خواستار اجاره ماشین های گران قیمت باشید حتما به این موضوع توجه کنید.

قوانین اجاره ماشین

بیمه یکی از نکات لازم برای کاهش خطر در زمان اجاره خودرو

از آنجا که بروز تصادف و حوادث غیرقابل پیش بینی است از همین رو از نظر منطقی پوشش بیمه به ویژه برای خودروهای لوکس و گران قیمت ضروری است. غالبا شرکت ها در زمان اجاره خودرو مبلغی را برای بیمه خودرو دریافت می کنند تا در صورت بروز خسارت بیمه این مبلغ را جبران شود.

چرا باید خودروهای اجاره ای را بیمه کنیم؟

بخشی از شرایط اجاره خودرو رعایت قوانین بیمه اجاره خودرو است تا موجر و مستاجر از بابت حوادث و یا تصادفات متضرر و متحمل خسارت سنگین نشوند. مزیت های بیمه خودروهای اجاره ای تا حد زیادی کمک می کند مستاجر هزینه سنگینی برای جبران خسارت متحمل نشود. از طرفی موجر نیز بابت دریافت هزینه های خسارت وارد شده به خودرو سرگردان نباشد. جدای از هزینه های خسارت، بروز خسارت بر قیمت کلی ماشین نیز تاثیر منفی خواهد داشت که هزینه ها را افزایش می دهد. حال اگر این خودرو بیمه کامل باشد بیش از 70 درصد هزینه ها از سوی بیمه پرداخت می شود و هزینه ای که مستاجر پرداخت می کند رقم زیادی نخواهد بود. این موضوع نشان دهنده ضرورت بیمه خودروهای اجاره ای است.

اهمیت بیمه اجاره خودرو

بیمه اجاره خودرو از آن جهت مهم است که موارد زیر را مورد توجه قرار می دهد:

  • پیشگیری از اختلاف موجر و مستاجر برای جبران خسارت ها
  • پوشش بیمه ای مختلف با توجه به تقاضای موجر و مستاجر
  • جبران خسارت های ناشی از حوادث مختلف اعم از تصادفات، سرقت، آتش سوزی و….
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *