شرکت خودرو سازی مرسدس بنز

بنز، محبوب تر از هر خودروی دیگر

آیا میدانید از عمر شرکت خودروسازی بنز تا کنون چند سال می گذرد؟! این شرکت ابرقدرت که صنعت خودروسازی را به محاصره خود درآورده، قدمتی بالغ بر 94 سال دارد. با نگاهی به قدمت این شرکت، متوجه قدرت و عظمت بسیار زیاد آن خواهیم شد. تمام خودروهای ساخته شده توسط شرکت بنز از روزهای نخست تا الان، تحولات چشمگیری را پشت سر گذاشته اند. به طوری که شاهد مدرن ترین و مجهزترین خودروها از این برند می باشیم. خودروهایی که در همان سالهای ابتدایی هم یک هیچ از سایرین جلوتر بودند. بنابراین خودرو بنز را می توان محبوب تر از هر خودروی دیگر دانست. جالب است بدانید که شرکت خودروسازی بنز، نخستین شرکت در عرصه ساخت خودرو در جهان بود و این رتبه اول، نصیب هر کسی نخواهد شد.

blank
بنز، پر قدرت ترین شرکت خودرو سازی دنیا

بنیانگذاران شرکت خودروسازی بنز

آیا از بنیانگذاران شرکت خودروسازی بنز، اطلاعی در دست دارید؟! این شرکت توسط دو شخص با نام های کارل بنز و گوتلیب دایملر تاسیس شد و سال تاسیس آن به سال 1926 بر میگردد. این سال را می توان سال شکوفایی صنعت خودروسازی دانست که شرکتی پرقدرت مثل بنز وارد این صنعت شد. هم اکنون مجموعه مدیریتی کارخانه بنز در شهر اشتوتگارت آلمان قرار داشته و سیستم مدیریتی صحیح و هدفمند، توانست پایه و اساس تولیدات وسیع بنز را تشکیل دهد. هر کدام از خودروهای لوکس، آمبولانس، کامیون و اتوبوس، نتیجه این سیستم مدیریتی بوده و تولیدات بنز را شامل می گردند.

بنز، برترین تولید کننده خودرو در دنیا

عامل مهمی که باعث شد تا نسبت برترین تولید کننده خودرو در دنیا به شرکت بنز تعلق گیرد؛ فروش فوق العاده محصولات این شرکت در برهه خاصی از زمان بود. این برهه زمانی با سال 2018 ارتباط داشته و در آن سال، شرکت خودروسازی بنز توانست بیشتر از 2.31 میلیون خودرو سواری را به فروش برساند. صنعت خودرو یکی از پر رقیب ترین صنایع محسوب شده و در این عرصه رقابت، هر شرکت می کوشد تا از دیگری پیشی گیرد. سبقت گرفتن از رقبا و رسیدن به حد بالای فروش، جز با تلاش و مساعدت فراوان، میسر نخواهد شد.

شرکت بنز با رعایت تمامی این قواعد توانست بیشترین جایگاه فروش را از آن خود نماید و این افتخاری است برای این شرکت خوشنام. اما یکی از خودروهای معروفی که توسط این شرکت تولید و به بازار عرضه شد، مرسدس نام داشت که در سال 1901 پا به عرصه فروش نهاد. این خودرو، نتیجه تلاش های پیوسته کارل بنز و دایملر بود. جالب است بدانید که هیچگاه شرایط برای ملاقات و دیدار این دو نفر فراهم نشد و این دو رقیب، همچنان در گوشه ای جدا به رقابت پرداخته و برند بنز را شکل دادند.

یا بهترین یا هیچی از شعارهای همیشگی بنز

هر کدام از شرکت های خودروسازی مطرح در دنیا، شعار خاص خود را داشتند. یکی از شعارهای اصلی شرکت بنز که تولید کنندگان، آن را آویزه گوش خود قرار داده بودند؛ یا بهترین یا هیچی بود. به عمق این شعار که نگاه می کنیم، پی میبریم که چطور شرکت خودروسازی بنز توانست به این جایگاه دست یابد. جایگاهی که کمتر کسی، توان رسیدن به آن را دارد. اما یکی از اشخاصی که در کنار دایملر قرار گرفت و با تشکیل یک رابطه دوستانه توانست تبدیل به یک نقطه عطف برای شرکت بنز شود، مایباخ نام داشت. مایباخ، مسیر حرکت بنز را تغییر داده و آن را در جهت پیشرفت حرکت داد. در حقیقت این شخص به تحقق شعار اصلی بنز کمک کرد و توانست تغییرات اساسی را در شرکت ایجاد نماید.

blank
شرکت خودروسازی مرسدس بنز

ساعت پدربزرگ

مایباخ چند سال پس از تاسیس کارگاه خصوصی دایملر به او پیوست و هر دو توانستند موتوری بسازند که قابلیت استفاده برای انواع وسایل نقلیه را داشت. این موتور بعدها لقب «ساعت پدر بزرگ» را به خود اختصاص داد و فقط دارای یک سیلندر بود. البته در نقطه ای دیگر از کشور آلمان، کارل بنز هم بیکار نماند و او هم با همکاری تعدادی از همکارانش توانست کمپانی جدیدی را تاسیس نماید. در ابتدای راه، این کمپانی به تولید خودرو مشغول بود؛ اما بعدها به تولید موتور اختصاص یافت.

ساخت نخستین موتور سیکلت جهان

دایملر و مایباخ پس از تولید موتور تک سیلندر، تولیدات خود را ادامه داده و توانستند با کمک این موتور، دوچرخه درشکه ای فرم بسازند که این موتور روی آن سوار بود. این دوچرخه که حالا مجهز به یک موتور بود؛ به عنوان خودروی سواری دایملر نام گرفت و اولین موتور سیکلت جهان نیز شناخته شد. بعد از ساخت این محصول، در سال 1886 تحولات بیشتری در شرکت خودروسازی بنز رخ داد. حالا موتوری جدیدتر ساخته شد که تامین کننده نیرو برای وسایل نقلیه بود. این موتور بعدها تکامل پیدا کرد و شکل یک وسیله نقلیه سه چرخ را به خود گرفت.

همسر بنز، موثر در پیشرفت این شرکت

اگرچه عوامل زیادی در پیشرفت شرکت خودروسازی بنز موثر بودند؛ اما همسر بنز به نام برتا بنز، بیشترین تاثیر را در پیشرفت این شرکت داشت. این شخص، با کمک همسر خود، سرمایه گذاری جهت تولید بنز پِیتنت موتور واگن را آغاز کرد و این دو توانستند این محصول را در سال 1888 به ثبت برسانند. در حقیقت این محصول، نخستین خودروی جهان بود که به افتخارات شرکت بنز اضافه شد. البته تولیدات بنز، خط پایان نداشت. چرا که در همان سال، دایملر و مایباخ کالسکه ای را ساختند که دارای یک موتور بنزینی بود. ساخت این محصول، تحولاتی بنیادین را در شرکت بنز به وجود آورد.

نخستین تولیدات شرکت خودرو سازی بنز

پِیتنت موتور واگن اولین تولیدات مربوط به شرکت خودروسازی بنز بود. بعد از آن محصولات دیگر مانند خودروی دو لیتری 8.38 اسب بخار و خودروی سه لیتری 55.12 اسب بخار هم به جمع تولیدات اضافه شدند. این محصولات هم در رده نخستین تولیدات شرکت بنز قرار داشتند.

مرسدس بنز، پیشتاز در عرصه تولید

پس از گذشت سالها از حضور شرکت خودروسازی بنز و تولید خودروهای گوناگون، همچنان مرسدس بنز پیشتاز است. خودروهای این برند، مطابق با تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده و از کیفیت کم نظیری برخوردار می باشند. در طی یک سال اخیر این برند، پرفروش ترین محصولات خود را به بازار عرضه کرد. 2.4 میلیون خودروی سواری و 438 هزار ون، آمارهای فروش محصولات مرسدس بنز را نشان می دهند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *