شرایط تحویل خودرو اجاره ای

شرایط تحویل خودرو اجاره ای

شرایط تحویل خودرو اجاره ای :اجاره خودرو در گروه تخصص هایی قرار می گیرد که بعد زمانی طولانی از حضور آن در ایران نمی گذرد و صاحب تاریخچه طولانی نیست. اما در حال حاضر با قدرت زیادی حرفی برای گفتن دارد چرا که توانسته انتظارات متعدد و قابل توجهی از افراد را پاسخ دهد.

شاید در گذشته به سبب عدم آگاهی کافی افراد، این امر هزینه بر تلقی می گشت اما امروزه با انجام یک حساب سرانگشتی متوجه خواهیم گشت که علاوه بر اینکه مقرون بصرفه تر تمام می شود، ما را به اهدافی که مدت هاست در سر می پرورانیم، نزدیک می کند.

برای مثال زمانی می توانیم تصویری ماندگار از شب عروسی خود در ذهن میهمانانمان باقی بگذاریم که یک شکوه نسبی را چون گل زدن به یک ماشین لوکس را ترتیب ببینیم، یا اینکه وقتی شرایط و آستانه ی همکاری با شرکت های صاحب نام را فراهم خواهیم نمود که با وجهه خوبی از جمله همراهی یک ماشین فاخر، ظاهر گردیم.

چنانچه در باب شرایط تحویل اجاره خودرو در ایران دچار ابهام هستید با مطالعه این مبحث، پاسخ های جامعی را دریافت خواهید نمود.

بیشتر بخوانید: اجاره خودرو با راننده

شرایط تحویل خودرو اجاره ای

شرایط تحویل خودرو اجاره ای

آیا اجاره خودرو در ایران گامی سود آورمحسوب می گردد؟

اجازه دهید با زبانی ساده پاسخ این سوال را برایتان آشکار سازیم. در صورتی که دائما نیازمند استفاده از خودرو نباشید و قرار است در گوشه پارکینگ خانه خاک بخورد، بی شک اجاره خودرو سودآور ترین تصمیمی است که می توانید برای رفع نیازتان در زمان های متعددی چون قرار های کاری، استفاده روزانه، سفر و… بگیرید.

از طرف دیگر همه ما آگاهیم که در شرایط تورم صعودی در حال حاضر، خرید هر قطعه و یا پرداخت به جهت تعمیر هزینه بر است. علاوه بر آن استفاده مدام از ماشین شخصی به مرور از سلامت و عمر آن تا میزان قابل توجهی می کاهد.

برای مثال به جای اینکه یک هفته ممتد را در جاده های بین شهری و شهری با هدف سفر، از ماشین شخصیتان استفاده کنید، این امکان را خواهید داشت که با کرایه یک خودرو مجهز حتی همراه با راننده، از هر هزینه احتمالی رهایی یابید و آرامش خاطر  بیشتری را تجربه نمایید.

بیشتر بخوانید: شرایط ضمانت اجاره خودرو

شرایط تحویل اجاره خودرو

شرایط تحویل اجاره خودرو پیش از هر فاکتور دیگری، وابسته به انتخاب شما میان دو گزینه با راننده و بدون راننده است. چرا که در صورت انتخاب گزینه اول، به دردسر زیادی نخواهید افتاد و تمام مسئولیت سلامت ماشین بر عهده راننده است. اما مدارکی که به جهت اجاره خودرو بدون راننده نیاز است به قرار زیر می باشد:

 • ارائه نمودن کارت ملی
 • فرد درخواست دهنده می بایست دارای گواهینامه با حداقل ۶ ماه اعتبار باشد
 • عدم اجاره خودرو به افرادی که به سن ۲۰ سال نرسیده اند
 • فرد می بایست بدون هیچ تغییر و اسراری در این قانون، گواهی احراز موقعیت شغلی اش را به شرکت ارائه نماید. اما چنانچه منظور ما در باب گواهی احراز موقعیت شغلی واضح و روشن نیست، باید بگوییم که مواردی چون فیش حقوقی، جواز کسب کار، مهر رسمی رئیس شرکتی که در آن مشغول به کار هستید، دفترچه تامین اجتماعی را شامل می گردد
 • ارائه نمودن یک فقره چک یا ودیعه نقدی متناسب با ارزش مالی خودروی مد نظر
 • در صورتی که به جهت اجاره خودرو بدون راننده، اقدام نمودید، موظفید تا مبلغ معین گشته را به شیوه پرداخت نقدی و یا کارت های عابر بانک پرداخت نمایید
 • لازم بذکر است آن قسمت از وجه نقدی را که به عنوان ضمانت به شرکت پرداخت نموده اید را بعد از عودت خودرو، دریافت خواهید کرد

بیشتر بخوانید: بیمه خودرو های اجاره ای

شرایط تحویل خودرو اجاره ای

شرایط تحویل خودرو اجاره ای

شرایط تحویل اجاره خودرو برای اتباع خارجی 

 • ارائه اصل پاسپورت در زمان تحویل خودرو
 • ارائه نمودن کارت شناسایی که صاحب اعتبار باشد
 • شرایط ضمانتی در زمان اجاره خودرو برای اتباع خارجی و مقیم ایران تفاوتی ندارد، هر دو این گروه ها می بایست یک چک ضمانتی با ارزش مالی برابر با خودرو مدنظر را ارائه نمایند
 • البته پرداخت هزینه اجاره خودرو نیز همین روند را طی می نماید
 • در آخر نیاز است یادآور گردیم که در بعضی از شرکت های اجاره خودرو پرداخت ودیعه نقدی یک قانون صاحب ثبات به حساب نمی آید و در صورتی که فرد متقاضی اصل پاسپورت را به همراه داشته باشد می تواند آن را به عنوان جایگزین وجه نقد و در جایگاه ضمانت، در اختیار شرکت قرار بدهد و در زمان عودت آن را باز پس بگیرد
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *