دپوزیت در اجاره خودرو چیست؟

دپوزیت در اجاره خودرو چیست؟

دپوزیت در اجاره خودرو چیست؟مدتی است که اجاره خودرو بدون سپرده نقدی یکی از خدمات شرکت های اجاره خودرو بوده و مسیر اجاره خودرو را برای بسیاری کوتاه می کند. تا پیش از این، فرآیند اجاره خودرو برای اکثر افراد فرآیندی پیچیده تلقی می‌شد که پیش از این، بسیاری پس از اطلاع از شرایط ضمانت و مبلغ ودیعه، مجبور به پرداخت هزینه بودند. آنها این وظیفه را بدیهی می‌دانند، اما با ارائه راه‌های جایگزین، اجاره ماشین و لذت بردن از تجملات رانندگی را آسان‌تر از همیشه می‌کنیم.

اجاره خودرو بدون سپرده مدتی است که خدماتی در بین شرکت های کرایه خودرو بوده است و مسیر کرایه ماشین را برای بسیاری کوتاه می کند. تا پیش از این، فرآیند اجاره خودرو برای اکثر افراد فرآیندی پیچیده تلقی می‌شد که پیش از این، بسیاری پس از اطلاع از شرایط ضمانت و مبلغ ودیعه، مجبور به پرداخت هزینه بودند. آنها این وظیفه را بدیهی می‌دانند، اما با ارائه راه‌های جایگزین، اجاره ماشین و لذت بردن از تجملات رانندگی را آسان‌تر از همیشه می‌کنیم.

پیشنهاد: نحوه رزرو و اجاره خودرو

چرا پول نقد برای آژانس های کرایه اتومبیل مهم است؟

قبل از اینکه به فکر اجاره ماشین بدون ودیعه باشیم، یک بار دیگر مسیر مراکز اجاره خودرو را طی کنیم. این شرکت گاهی خودرویی را میلیاردی می خرد و در اختیار هر کسی که مدارک لازم را داشته باشد، می دهد. بدون آگاهی از مهارت های رانندگی و اطلاعات فنی که یک فرد برای یک سفر ساده به آن نیاز دارد.

آیا صاحب خودرو نباید نگران سرمایه چند صد میلیونی خود باشد؟ آیا از فرصت های قانونی موجود در کشور برای حفظ این سرمایه استفاده نکند؟ پاسخ شما به این سوال احتمالاً مثبت است. اما حالا نوبت ما و گروه اجاره خودرو است که به سوال دیگری پاسخ دهیم.

با توجه به شرایط اقتصادی کشور و گرانی خودرو، آیا همه می توانند از پس ودیعه نقدی سنگین برآیند؟

البته پاسخ ما به این سوال منفی است، بنابراین همیشه باید راه بهتری وجود داشته باشد، راهی برای اجاره ماشین بدون ودیعه توسط شخص. برای دانستن این اصطلاحات با ما همراه باشید.

دپوزیت در اجاره خودرو چیست؟

دپوزیت در اجاره خودرو

کرایه ماشین بدون سپرده نقدی چگونه امکان پذیر است؟

موسسات و مراکز کرایه خودرو روش خاص خود را برای محاسبه و اظهار وجه نقد خودرو دارند. به عنوان مثال، ما در اجاره خودرو معمولا برای خودروهای ایرانی بین 12 تا 20 میلیون، برای هیوندای و کیا 30 تا 70 میلیون و برای برندهای لوکس 80 تا 200 میلیون ودیعه نقدی در نظر می گیریم. اما در برخی شرایط ممکن است این تعداد کاهش یابد. به عنوان مثال، شخص نمی تواند کل مبلغ سپرده را ارائه دهد. اما با وام دادن جواز کسب وی از مبلغ سپرده برای وی کاسته می شود.

پیشنهاد: شرایط پرداخت اجاره خودرو با راننده

اجاره ماشین بدون سپرده نقدی

ما در سایت اجاره خودرو روش های مختلفی برای جایگزینی سپرده را در نظر می گیریم از جمله:

برای این کار می توانید از انواع ارزهای رسمی استفاده کنید. (البته در شرایط کنونی کشور بسیاری از افراد علاقه ای به نگهداری وجه نقد در بانک ها ندارند و حتی تبدیل سرمایه خود به ارز روز به خصوص دلار را عاقلانه می دانند).

طلا و سکه نیز از بهترین راه‌های اجاره خودرو بدون سپرده نقدی هستند. بسیاری از آنها همیشه طلا یا سکه را به عنوان بخشی از سرمایه نگه می دارند، بنابراین این سپرده به مشتریان بازگردانده می شود. استفاده از طلا و سکه در بین مشتریان رایج است.

در نهایت اگر علاقه ای به استفاده از هیچ یک از اصطلاحات بالا ندارید. به عنوان جدیدترین فرصت یک حامی اجاره ای، او می تواند به شما این فرصت را بدهد که ماشین خود را چندین بار با یک ماشین گران قیمت حمل کنید.

روش های مختلف پرداخت سپرده در مجموعه راسارنت

شرکت اجاره خودرو نیاز مشتریان به اجاره خودرو بدون سپرده نقدی را ارزیابی می کند.

به همین دلیل هنگام اجاره خودرو از مجموعه اجاره خودرو با روش های مختلفی برای اجاره خودرو بدون سپرده نقدی مواجه خواهید شد. البته توجه داشته باشید که هر یک از این روش ها قوانین خاصی دارند که باید توسط مشتری به طور کامل رعایت شود. در این قسمت از مقاله قصد داریم جزئیات کامل هر یک از روش ها را به صورت جداگانه در اختیار شما قرار دهیم.

مالکیت سند

اگر سند مالکیت خاصی دارید، می توانید از آن به عنوان سپرده برای اجاره ماشین استفاده کنید. شرکت اجاره خودرو  با اخذ اسناد مالکیت راه را برای اجاره خودرو مورد علاقه شما هموار می کند. البته سند ملکی مشتری باید دارای شرایط خاصی باشد. قبل از هر چیز باید بدانید که سند ملک مشخص شده باید به نام متقاضی اجاره خودرو باشد. یعنی موسسه امکان گرو گذاشتن اسناد به نام اشخاص دیگر را نمی پذیرد. همچنین مهم نیست که سند چه ملکی باشد اما از نظر ارزش باید معادل 10 درصد قیمت خودروی درخواستی باشد.

پرداخت به ارزهای رایج

مسافران خارجی که برای انجام کارهای مختلف به طور موقت در ایران زندگی می کنند، این نوع اجاره ماشین بدون نقد را برایشان راحت می بینند. مشتری پس از اطلاع از محاسبه ودیعه برای خودروی مورد نظر خود، این امکان را دارد که ودیعه را به ارز معمولی پرداخت کند. با استفاده از این روش، گردشگران خارجی می توانند بدون دردسر تبدیل پول، خودروی مورد نیاز خود را تهیه کنند. نرخ ارز روزانه مشتری و قیمت خودرو به عنوان معیاری برای تخمین مبلغ سپرده برای اجاره خودرو بدون سپرده نقدی و به ارزهای متعارف استفاده می شود.

طلا و سکه وثیقه برای سپرده گذاری

یکی دیگر از راه های اجاره خودرو بدون سپرده نقدی، گرو سکه طلا است. با دادن طلا و سکه کافی می توانید ماشین مورد نظر خود را داشته باشید. بدیهی است که ارزش طلای قرضی باید بیش از 10 درصد قیمت خودرو باشد. همچنین مطمئن باشید که ما حافظان خوبی برای سرمایه ارزشمند شما هستیم. تمامی طلاهای مشتری در محیطی امن قرار می گیرد تا در خطر نباشد. بنابراین، بدون نگرانی در مورد مشکل خاصی از سواری با ماشین خود لذت ببرید.

وسیله نقلیه مشتری را به عنوان ودیعه دریافت کنید

اگر مدارک، ارز یا طلا برای پرداخت ودیعه ندارید، می توانید از ماشین خود استفاده کنید. بدیهی است ارزش وسیله نقلیه فعلی مشتری که به عنوان بیعانه دریافت می شود باید 10% قیمت خودروی درخواستی را پوشش دهد. و همچنین خودرو با سند به نام متقاضی به عنوان امانت نزد مجموعه نگهداری می شود.

سایر مدارک مورد نیاز برای دپوزیت در اجاره خودرو بدون سپرده

فرقی نمی کند که کدام روش را برای پرداخت سپرده انتخاب می کنید. اگر قصد اجاره خودرو بدون سپرده نقدی را دارید، باید تعدادی مدارک ویژه را در اختیار کارشناسان مجموعه قرار دهید. در این بخش سایر اسناد مورد نیاز شما را شرح می دهیم.

پیشنهاد: رزرو آنلاین خودرو چگونه است؟

چک یا پیش نویس

چک یا سفته یکی از مهم ترین مدارکی است که برای تهیه خودروی مورد نظر خود باید تهیه کنید. همچنین در صورت ارائه چک چک و صورتحساب باید به نام مشتری اصلی باشد. قیمت روز خودرو مبلغی است که باید در چک درج کرده و در اختیار کارشناسان قرار دهید. البته در نظر داشته باشید که چک و سفته پس از تحویل خودرو به شما بازگردانده می شود.

مدارک شناسایی

برای شناسایی مشتری مدارک شناسایی نیز لازم است. افرادی که در داخل ایران زندگی می کنند می توانند از مدارک شناسایی عمومی مانند کارت ملی، شناسنامه و شناسنامه کمک بگیرند. علاوه بر این، مشتریان خارجی می توانند از گذرنامه خود برای این کار استفاده کنند.

سخن نهایی

برای کرایه ماشین در آژانس های کرایه اتومبیل، باید مراحل پیچیده ای را طی کنید. متاسفانه بسیاری از آژانس های اجاره خودرو کار را برای متقاضیان سخت می کنند. به همین دلیل افرادی که قصد انجام چنین کاری را دارند معمولاً پس از اطلاع از شرایط، اجاره خودرو را فراموش می کنند. پرداخت سپرده های کلان یکی از سخت ترین مراحل در هنگام اجاره خودرو است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *