حداقل مدت کرایه ماشین چقدر است؟

حداقل مدت کرایه ماشین

حداقل مدت کرایه ماشین چقدر است؟بعد زمانی که یک فرد می تواند خودرو اجاره‌ای را در اختیار داشته باشد، همان مسئله ایست که دائما ذهن او را درگیر و او را به چالش می کشاند‌. نیاز است آگاهی داشته باشید که مدت زمان اجاره ماشین، وابسته به نوع خودرویی است که آن را برای انتخاب برگزیده‌اید. این پروسه در دو قالب با راننده و بدون راننده صورت می گیرد که بازهم شرایط زمانی در این دو حالت یکسان نیست.

برای مثال گروهی از شرکت ها جدول زمانی خود را برای اجاره ماشین برای گزینه بدون راننده از ۳ روز آغاز و با راننده را با اشاره به ۱۰ روز تنظیم نموده اند. ناگفته نماند که این زمان‌بندی از در همه مجموعه های ارائه خدمات این چنینی یکسان نبوده و تابع قوانین بخصوص خود هستند.

پیشنهاد: اجاره خودرو با راننده

انواع روش های اجاره ماشین

اجاره ماشین را می توان وابسته به شرایط دخیل و حاکم در دسته بندی متعددی قرار داد. که از لحاظ بعد زمانی به قرار زیر است:

اجاره کوتاه مدت

منظور از اجاره کوتاه مدت در صنعت اجاره خودرو، در اختیار داشتن ماشین به صورت روزانه است. که میان چند ساعت و یا چند روز متغیر است. در شرایطی که فرد در اجاره کوتاه مدت خودرو را تنها برای چند ساعت اجاره و کمتر از ۱۰ ساعت به شرکت بازگرداند تنها موظف به پرداخت اجاره بها همین زمان است که در حداقل ترین حالت ممکن قرار می گیرد.

اجاره بلند مدت

اما زمانی که در باب اجاره بلند مدت سخن به میان می آید، درخواست فرد منعکس بر در اختیار داشتن خودرو برای بیش از یک هفته است. زمانی که قرار داد اجاره ماشین برای بعد زمانی بالای ۲۸ و کمتر از ۳۶۰ روز تنظیم گردد، می گویند که اختیارات مستاجر بر قالب بلند مدت بسته شده است. شاید گمان ببرید این شرایط زمانی حاکم بسیار زمان‌ بر است در حالی که وابسته به تخفیفات اختصاصی از سوی شرکت و بهره مندی از خدماتی چون تعمیر و نگهداری از سوی مجموعه فعال، پوشش بیمه بدنه و شخص ثالث، امکان تعویض خودرو در صورت خرابی یا نارضایتی، امکان اجاره انواع خودرو، ارائه مجوز طرح ترافیک و … بسیار مقرون بصرفه تمام می شود.

پیشنهاد: اجاره خودرو بدون راننده

حداقل مدت کرایه ماشین

حداقل مدت کرایه ماشین

آیا مدت زمان اجاره ماشین بر نوع مدارک مورد نیاز تاثیر گذار است؟

توجه داشته باشید که مدارک درخواست شده از سوی شرکت های اجاره ماشین همیشه ثابت نیست و قوانین متفاوتی بر آن حاکم است و ممکن است که بعد زمانی اجاره ماشین در برخی از مجموعه ها بر این روند تاثیر گذار باشد اما در حالت کلی به ترتیب زیر است :

  • پا به سن ۱۹ سالگی گذاشتن، بدین ترتیب که حداقل یکسال از صدور گواهینامه بگذرد
  • ارائه نمودن کارت شناسایی صاحب اعتبار
  • ارائه یک فقره چک یا سفته مطابق با ارزش خودرو اجاره ای
  • مدرک احراز سکونت یا شغلی که شامل اجاره نامه، سند ملکی، فیش حقوقی و … می گردد
  • پرداخت مبلغی به عنوان خلافی راهنمایی و رانندگی که نزدیک به ۷۰ روز باید نزد شرکت باقی بماند
  • توجه داشته باشید آن گروه از افرادی که فاقد دسته چک هستند، این امکان را دارند تا از شیوه های جایگزین همچوناجاره ماشین بدون نیاز به ارائه چک یا اجاره ماشین  بدون مدارک و سفته بهره مند گردند.

موردی که در این میان باید برای افرادی که به عنوان مسافر در شهر ارائه دهنده خدمات مطرح گردد، این موضوع است که می بایست مدرکی از محل سکونت و یا مدرک شغلی ارائه گردد. برخی از مجموعه ها در چنین شرایطی به جایگزینی وجه نقدی تن می دهند اما اکثرا این مورد را نمی پذیرند. چانچه در جایگاه یک کارمند و شاغل دولتی و یا نظامی قرار دارید پیش از اقدام برای اجاره ماشین برای فراهم نمودن مدارک شناسایی زیر دست بکار شوید :

  • اصل و کپی کارت شناسایی

  • ارائه نمودن گواهی اشتغال به کار از سوی محل خدمت

  • ارائه چک کارمندی متناسب با ارزش مالی خودرو

لازم به ذکر است که ارائه پاسپورت و یا اصل ویزا و همینطور بلیط برگشت از مدارکی است که بدون هیچ ارفاقی از سوی همه شرکت های اجاره ماشین از توریست ها در خواست می گردد

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *