بیمه خودرو های اجاره ای

بیمه خودرو های اجاره ای

بیمه خودرو های اجاره ای :در این شرایط واپسین اقتصادی، عموما خرید خودروهای لوکس و البته مجهز امری دشوار و گاهی برای برخی قشر ها رویایی دست نیافتنی است. به همین سبب است که در حال حاضر صنعت اجاره خودرو توانسته است، با هدف رفع نیاز مشتریان تا میزان قابل توجهی سرو صدا به پا کنند و به یک راه حل مطلوب و بی نظیری برای افرادی مبدل گردد که تمایل دارند به سبب رقم زدن وجهه ای مطلوب در قرار های کاری، بسیاری از مراسم و تشریفات خاص و….  به بهترین حالت ممکن حضور بیابند.

زمانی که در باب یک ماشین سخن به میان می آید، ابعاد متعددی در جایگاه برخی قوانین و ضوابط مرتبط بسیار مهم و حیاتی محسوب می گردند که شرایط و نوع بیمه صورت گرفته نسبت به سایرین دارای ارجعیت است. در ادامه در باب شرایط بیمه ای حاکم در زمان اجاره خودرو، بیشتر بحث خواهیم کرد.

بیمه خودروهای اجاره ای

البته که ماشین های اجاره ای تنها منحصر به مدل های ویژه و تولید خارج نبوده و مجموعه وسیعی را تحت پوشش قرار می دهد. اما همه آن ها مدل بالا می باشند و به سبب حفظ و ارتقا سلامتشان تمرکز بالایی از سوی شرکت های فعال بر نوع بیمه آن ها اعمال می گردد. بدین ترتیب که تمامی آن ها تحت پوشش بیمه بدنه و همینطور شخص ثالث است. این فاکتور در این حوزه بقدری مهم تلقی می گردد که در صورت فقدان آن باید از اجاره آن صرف نظر نمود. اما نکته ای در این قسمت بیان می گردد نوع بیمه اعمال شده در زمان اجاره خودرو است.

زیرا تمامیت شرایط حاکم در بیمه های خودروهای اجاره ای با نوع مالکیت فردی دارای تفاوت است و نزدیک به ۷۰ درصد این میزان خسارت را تقبل می کند. البته این امر زمانی تحقق میابد که خودرو  دارای بیمه بدنه و بیمه ثالث باشد.

بیمه خودرو های اجاره ای

به چه منظور در زمان اجاره خودرو، به دارا بودن بیمه آن تاکید ورزیده می شود؟

یکی از مفاد قراردادی که در ضمن اجاره خودرو تنظیم می گردد مرتبط به بیمه است. شاید گمان ببرید که انجام این کار به افزایش هزینه هایتان اطلاق می گردد، در حالی که نوعی تصور اشتباه و کاملا رد شده است. در صورت انجام این روند، از میزان هزینه های مرتبط تا قسمت قابل توجهی کاسته می شود. این امر طبیعی است که حادثه همیشه در کمین بوده و بروز هر حادثه ای به واسطه خودرو، شما را خبر نمی کند.

چنانچه در زمان اجاره خودرو از این امر شانه خالی کنید در صورت احتمال وقوع در حادثه ای مجبور به پرداخت هزینه های سنگین و گاهی غیر قابل جبرانی خواهید گشت. اما همانطور که بیان داشتیم با لحاظ نمودن آن در زمان اجاره خودرو، گامی مثبت در زمان رخداد چنین احتمالاتی برخواهیم داشت که به یک یاری ۷۰ درصدی مالی اطلاق می گردد.

بیشتر بخوانید: اجاره خودرو با راننده

انواع بیمه های اعمال شده در زمان اجاره ماشین

بیمه خودرو های اجاره ای

بیمه معمولی

عموما همه ی شرکت های اجاره خودرو، بیمه معمولی را به جهت پشتیبانی همه ماشین ها در نظر می گیرند. از همین رو نیاز است آگاهی داشته باشید که در صورت اجاره خودرو از مزایای بیمه ویژه خودرو های اجاره ای که به ۷۰ درصد جبران خسارات شهرت دارد، محروم خواهید ماند. این نوع بیمه شامل بیمه بدنه و شخص ثالث می گردد.

بیمه کامل

و اما این نوع بیمه که در زمان اجاره خودرو، به عنوان بهترین گزینه ممکن پیشنهاد می گردد، نوع کامل آن است. و بهترین شرایط را به سبب پشتیابی خودرو مدنظرتان ایفا می کند. برای برخوردای از مزیت های این نوع بیمه تنها نیاز است که در بعد زمانی عقد قرار داد برای اجاره خودرو، گزینه درخواست بیمه کامل را برگزینید. مخالف نگرش هایی که وجود دارد، هزینه بیمه کامل تنها روزی ۴۰ هزار تومان مضاعف برای کرایه مقرر روزانه ماشین است.

بیمه بدنه خودرو

و اما بیمه بدنه خودرو نوعی بیمه به حساب می‌ آید که در ضمن آن، هر نوع خسارت های وارد گشته به ماشین های بیمه گشته در اثر رخدادهایی چون تصادف، سقوط، سرقت، انفجار، آتش سوزی، برخورد اتومبیل به یک  جسم و حالت متقابل را به طور تمام و کمال پرداخت می نماید. در زمان اجاره خودرو باید نوع و میزان ارزش بیمه بدنه را نیز با دقت مضاعفی مدنظر قرار دهید. این بررسی باید با اطمینان از تناسب ارزش مالی ماشین و نوع بیمه همراه گردد چرا که تفاوت آن در زمان جبران خسارات شما را به دردسر خواهد انداخت.

بیمه شخص ثالث

این نوع بیمه برای همه خودروهایی که در سطح شهرها تردد دارند، یک الزام به حساب می‌ آید. این نوع بیمه زمانی دارای کاربری است که شما در جایگاه اجاره کننده خودرو با ماشین اجاره ای تصادف نمایید و موجب بروز آسیب به شخص یا چیزی گردید‌.

بیشتر بخوانید: اجاره خودرو بدون راننده

بیمه سرقت

در صورتی که بعد از اجاره یک ماشین لوکس و مجهز دچار بدشانسی شدید و خودرو تحت پوشش بیمه سرقت مفقود گشت، جای هیچ نگرانی نخواهد بود زیرا این امکان را دارید که از شرکت بیمه تقاضای خسارت دهید.

بیمه حوادث شخصی

نوع دیگر بیمه پشتیبان، در حوزه اجاره خودرو، بیمه حوادث شخصی است که به کمک آن در شرایطی که فرد و دیگر سرنشینان خودرو به علت سانحه دچار آسیب گردند، هزینه های بیمارستان را دریافت خواهند نمود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *