بهترین خودرو برای سفر چه ویژگی دارد؟

بهترین خودرو برای سفر چه ویژگی دارد؟

بهترین خودرو برای سفر چه ویژگی دارد؟ عموما همه ما می پنداریم که سفر از راه هوایی و به واسطه هواپیما، ایده آل ترین حالت ممکن برای رفتن به مقصد مدنظرمان است. اما همه ما می دانیم چنانچه خودرویی مجهز و مناسب در اختیار داشته باشیم، موفق خواهیم گشت که شرایط ایده آل تری را در این مسیر، حتی در قیاس با هواپیما رقم بزنیم. چرا که تجربه لذت ناهمواری های جاده، مکان های بکر و طبیعت چشم نواز مهم ترین قسمت هر سفری محسوب می گردد.

اما توجه داشته باشید که به جهت به یاد ماندن خاطره ای شیرین از سفر باید خاطره ای خوش را به سبب حفظ سلامت سرنشینان و همینطور ماشین، فراهم آورید. مطمئنا زمانی این امر تحقق میابد که فاکتورهایی همانند ایمنی، اندازه کابین خودرو، میزان مصرف سوخت و سیستم تهویه و … در جایگاه آپشن های مضاعف در قالب اصلی ترین پیشگام ها قبل از آغاز این مسیر طولانی و یا کوتاه مورد بررسی قرار گیرد.

حال چنانچه ما فاقد خودرو و یا مهارت کافی برای رانندگی باشیم، چطور ممکن است این وضعیت را تجربه نماییم؟ کرایه ماشین بهترین راه حل به جهت دستیابی به چنین شرایطی در دو قالب همراه با راننده و بدون راننده است.

توجه به چه فاکتور هایی در زمان اجاره ماشین می تواند، خودروی مناسب سفر را در اختیار ما قرار دهد؟

زمانی که با هدف سفر به شهر یا خطه ای دیگر برای اجاره ماشین اقدام می نماییم، در حال آماده شدن برای طی نمودن مسیری تقریبا طولانی هستیم که ضمن آن ممکن است هر عاملی از شرایط نامتعادل جوی گرفته تا جاده و شرایط ضعیف فنی خودرو به عنوان یک واقعه خطرساز جان ما و سرنشینان را مورد تهدید قرار دهد. نیاز است تا چند مورد را در زمان اجاره ماشین مورد توجه قرار دهیم تا مطمئن گردیم که خودرو اجاره ای ما را در ضمن سفر به چالش نمی کشاند.

بیشتر بخوانید: اجاره خودرو با راننده

بهترین خودرو برای سفر چه ویژگی دارد؟

بهترین خودرو برای سفر چه ویژگی دارد؟

ایمنی بالا خودرو: 

در پروسه اجاره ماشین، توجه به سطح ایمنی خورو از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به ویژه که اگر قرار است در یک سفر به عنوان همراه در کنارمان باشد. خودروی نا ایمن از لحاظ ارزش گذاری سفر در پایین ترین قسمت نمودار قرار می گیرد.

استحکام بدنه و شرایط عایق بودنش در هر شرایط جوی در هر فصلی از سال، مهم و حیاتی بوده و بی توجهی بدان مطمئنا خطر آفرین است. در کنار این مورد سیستم ترمز، سلامت کمربند ایمنی، سنسورهای هشدار دهنده جلو و عقب و همینطور سیستم تعلیق باید به شکل تمام و کمال مورد بررسی قرار گیرند.

کابین خودرو:

این مورد غیر قابل انکار است که خودروی مناسب به جهت رفتن به سفر، باید دارای کابین خوبی باشد. به هر اندازه یک ماشین جا دار باشد، تجربه احساس راحتی مسافران را در نشیمنگاه افزایش می دهد. برای مثال ماشین هایی چون ۲۰۶ یا مدل هایی که در صندوق مجهز به سیستم انتقال گاز هستند جای کافی برای قرار گیری وسایل سرنشینان را ندارد مگر اینکه مجهز به باربند باشد. اما در صورت کلی گزینه های مناسبی برای سفر نیستند.

میزان مصرف سوخت:

همه مستحضر هستیم که روند قیمت گذاری بنزین حالت صعودی را طی می نماید، به همین سبب می بایست خودرویی را برای سفر برگزینید در گروه ماشین های کم مصرف قرار گیرد. البته این شرایط در زمان اجاره ماشین نیز قابل مدیریت بوده و شما قادر خواهید بود که در این حوزه از کارشناسان فعال شرکت مشورت بگیرید.

برای مثال اگر در زمان اجاره ماشین انگشت انتخاب خود را روی خودروهای دو گانه سوز بگذارید در میزان هزینه های اختصاصی در سفر در میزان قابل توجهی صرفه جویی خواهید نمود.

کارکرد صحیح سیستم گرمایش و سرمایش:

زمانی در روند اجاره ماشین موفق گشته اید که صاحب  سیستم گرمایش و سرمایش مناسب و صاحب کیفیتی داشته باشد. لذت سفر به راحت بودن سرنشنیان در طول سفر است. اگر قرار بر آن باشد که احساس رضایت مندیتان  از یک ماشین اندازه گیری شود بی شک مناسب بودن هوای اتاق خودرو در صدر سایرین قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: اجاره خودرو بدون راننده

بهترین خودرو برای سفر چه ویژگی دارد؟

بهترین خودرو برای سفر چه ویژگی دارد؟

در زمان اجاره ماشین، چه آپشن هایی ممکن است، مهم تلقی گردد؟

فاکتورهایی چون اتوماتیک بودن دنده ماشین، را نمی توان آپشن خواند، ولی می تواند رانندگی را برای فرد لذت بخش تر و توام با سهولت سازد. البته که افراد در پیمودن یک مسیر به جهت جابجایی از یک شهر به شهری دیگر نیازمند تعویض دنده به میزان قابل توجهی نیست.

اما در جاده های میان شهری مخالف جاده های سطح شهر به سبب وجود پیچ و خم و همینطور پستی و بلندی ها مطمئنا استفاده از دنده اتوماتیک بیشتر احساس خواهد گشت.

در میان آپشن های ماشین، هیچ موردی به اندازه کروز کنترل در حوزه رانندگی مسیرهای خارجی از سطح شهر، کارآمد و مفید با فایده نخواهد بود. چانچه این سیستم خودرو در رده انواع هوشمند و یا تطبیقی قرار گیرد، سهولت بیشتری را برای راننده در ضمن رانندگی فراهم خواهد آورد.

رانندگی بسیار ساده تر خواهد بود. کروز کنترل های تطبیقی با بررسی فاصله از تصادف کردن با ماشین های دیگر موجود در جاده جلوگیری می‌کنند.

گرمکن و سردکن قسمت نشیمن راننده و همینطور ماساژور یک فاکتور و یا ویژگی اساسی نیست که ذهن شما را در زمان اجاره ماشین درگیر نماید اما بدون تردید، مزیتش وسوسه برانگیز است. رانندگی همیشه شیرین و مهیج بوده اما مدید شدن ساعاتش می تواند موجب خستگی و کسالت باشد که به کمک این آپشن تا میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

مطالب دیگر را بخوانید: اجاره ماشین عروس

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *