انواع بیمه خودرو و نحوه ی دریافت آن

blank

مقدمه: آیا با انواع بیمه خودرو و نحوه دریافت آن ها آشنایی دارید؟ آیا تاکنون برای خودروی خود بیمه‌نامه دریافت کرده‌اید؟ یکی از مهمترین اقداماتی که صاحبان خودرو پس از خرید خودرو باید آن را انجام دهند، بیمه نامه است. زیرا با توجه به افزایش ماشین آلات و خطرات ناشی از آنها بیمه نقش بسزایی در زندگی بشر خواهد داشت. به صراحت می‌توان گفت که اگر در کسب و کارها بیمه وجود نداشته باشد باعث نابودی آنها خواهد شد. بنابراین صاحبان خودرو باید بیمه را انجام دهند که به دو شکل بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه قابل انجام است. لازم به ذکر است که مرکز انتخابی، باید مورد تایید بیمه مرکزی باشد، که از دو روش فروش و انتقال قابل دریافت است. یکی از معتبر ترین سایت ها، راسا گشت می باشد که شما با مراجعه به آنجا می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید. تا انتهای مطالب همراه ما بمانید.

blank

بیمه ماشین چیست؟

امروزه بیمه خودرو به دو روش بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه از مراکز معتبر به فروش می رسد، که به دو روش فروش و انتقال برای افراد قابل دریافت است. در واقع بیمه خودرو به وسیله سایت های فروش بیمه نامه قابل انجام میباشد. افرادی که قصد انجام بیمه نامه را دارند، می توانند به راحتی به سایت راسا گشت مراجعه کرده و با کسب مشاوره از کارشناسان حاضر در این مجموعه بیمه خودروی خود را انجام دهند. همانطور که مستحضر هستید امروزی تولید ماشین آلات به طور چشمگیری افزایش یافته است که به علت خطرات احتمالی انجام بیمه بسیار حائز اهمیت است. با توجه به قوانین مصوب، بیمه قراردادی میباشد که به وسیله آن یک طرف متعهد می شود در قبال پرداخت وجه از طرف مقابل، در زمان بروز حوادث، خسارت ایجاد شده را جبران کند یا وجه معینی متقبل شود. خودروها نیز مشمول این قاعده هستند. ماشین ها در زندگی امروزی برای جابجایی کالا، سرعت بخشیدن به رفت و آمد و بهبود روند داد و ستد نقش پررنگی دارند، که خطرات ناشی از آنها نیز بسیار است. طی تحقیقات انجام شده به اثبات رسیده است که تصادفات خودرو از بزرگترین عوامل مرگ و میر در اکثر کشورهای در حال توسعه به حساب می آید. در پی آن بیمه خودرو اکثر صدمات و خسارات مرتبط با خودرو را به میزان زیادی پوشش خواهد داد. در کشور ما بیمه نامه خودرو به دو روش بیمه بدنه و شخص ثالث انجام می شود و زیان هایی که مراکز بیمه خودرو پرداخت می کنند، شامل خسارات مالی و جانی خواهد شد.
بیمه نامه شخص ثالث شامل تمام خسارت مالی و جانی وارده به شخص ثالث بوده و در صورت ایجاد خسارت در خودرو بیمه شده، بیمه گذار باید خسارت وارده را جبران کند. شایان ذکر است که بیمه شخص ثالث بیمه اجباری بوده و تمام صاحبان وسیله نقلیه باید تحت پوشش این بیمه باشند.
بیمه بدنه یک بیمه اختیاری بوده، که خسارات وارده به بدنه را در بر میگیرد. یعنی در صورت تصادف، سرقت اتومبیل، آتش سوزی، صاعقه و برخورد خودرو با اجسام متحرک و غیر متحرک بیمه مشمول خودرو میشود. همچنین باید گفته شود که خسارات وارده به لوازم یدکی اصلی خودرو، صدمات و خسارات ناشی از حمل اتومبیل با جرثقیل یا قطار،هزینه های مربوط به حمل خودرو تا تعمیرگاه یا محل امن خودرو نیز مشمول بیمه بدنه  می باشد.

نحوه ی دریافت بیمه خودرو

در مطالب بالا متوجه شدید که دارا بودن بیمه نامه شخص ثالث برای صاحبان خودرو اجباری بوده و بیمه بدنه اختیاری است. به همین علت در زمان خریداری خودرو بیمه شخص ثالث انتقال می یابد، اما اگر بیمه گذار قصد انتقال بیمه نامه را نداشته باشد. در همین راستا بیمه شخص ثالث از دو روش انتقال و خرید قابل دریافت می باشد.شایان ذکر است که بیمه شخص ثالث از خودروی به خودروی دیگر یا از یک شرکت بیمه به شرکت بیمه دیگر قابل انتقال است. اما جهت خرید بیمه نامه باید به شرکت‌های معتبر بیمه مراجعه کرد. هزینه بیمه شخص ثالث با توجه به موارد خاصی تعیین می شود، که مواردی مانند نوع و سال تولید ماشین، نوع کاربری خودرو و تاریخ سررسید بیمه حساب میشود. درباره بیمه بدنی نیز عوامل تاثیرگذاری وجود دارد که از سمت شرکت بیمه مشخص میشود.

اجاره خودرو
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *