انتخاب خودرو برای اجاره به چه عواملی بستگی دارد؟!

ممکن است ما بخاطر دلایل مختلفی به اجاره خودرو رو بیاوریم. ما در موقعیت های زمانی و مکانی خاص مانند جلسه کاری مهم، استقبال از یک مهمان، عروسی و غیره ممکن است نیازمند اجاره خودرو باشیم. امروز شرکت های مختلفی در زمینه انتخاب خودرو برای اجاره با شرایط خاص فعالیت می کنند.

می توان گفت داشتن خودرو های لوکس و گران قیمت جزو خواسته‌ های اکثریت مردم است. بالا بودن هزینه خرید، نگهداری و تعمیرات خودرو های لوکس باعث می‌ شود افراد زیادی توان خرید این خودرو ها را نداشته باشند. نکته مثبت اجاره ماشین این است که دیگر نیازی نیست، هزینه استهلاک و یا تعمیرات خودرو را پرداخت کنیم. ما صرفا با پرداخت هزینه کرایه و ارائه ضمانت در مدت معلوم، می‌ توانیم از این خودرو ها استفاده کنیم.

blank
شرایط انتخاب خودرو برای اجاره

اجاره خودرو به چه عواملی بستگی دارد؟!

عوامل مهم در انتخاب خودرو برای اجاره شامل موارد زیر می باشد:

هدف و نیاز ما از اجاره خودرو

مدت زمانی که به خودرو نیاز داریم

نیاز ما به اجاره خودرو با راننده یا اجاره خودرو بدون راننده.

ما باید قبل از هر نوع اقدامی هدف خود را در مورد اجاره کردن خودرو مشخص کنیم. انتخاب خودرو برای اجاره، ممکن است برای اجاره ماشین عروس، استقبال از یک میهمان ویژه، مسافرت و یا اهداف دیگر باشد. قدم دوم ما، انتخاب یک مرکز معتبر است که با اطمینان بتوانیم خودروی مورد نظر خود را اجاره کنیم. قدم بعدی بعد از تعیین هدف، انتخاب خودروی مورد نظر طبق سلیقه و بودجه ای است که برای این کار اختصاص داده ایم. ما ممکن است برای آشنایی با مشخصات خودرو و تجربه رانندگی با اتومبیلی که می خواهیم خریداری کنیم نیز نسبت به اجاره خودرو اقدام کنیم. قدم آخر بررسی کامل مشخصات خودرو و تسهیلات ارائه شده توسط شرکت برای خودرو اجاره ای می باشد. پشتیبانی، ارائه فاکتور رسمی، اختصاص بیمه نامه معتبر و غیره از خدماتی است که شرکت های اجاره خودرو ارائه می دهند.

چرا بررسی ارائه قرارداد و فاکتور رسمی هنگام انتخاب خودرو برای اجاره مهم است؟!

عقد قرارداد و دریافت فاکتور رسمی در هر معامله ی خرید و یا اجاره مهم است. ثبت قرارداد هنگام انتخاب خودرو برای اجاره نیز اهمیت ویژه‌ ای دارد. داشتن مدارک معتبر و قانونی در هر معامله ای باعث اطمینان و راحتی خیال طرفین قرارداد می شود. فرم قرارداد خودرو اجاره ای در صورتی که با رعایت تمامی جنبه های قانونی نوشته شده باشد، دارای اعتبار است.

مواردی که در قرارداد خودرو اجاره ای ثبت می‌شوند شامل: 

مشخصات متقاضی خودرو و شرکت یا فرد مالک اتومبیل

مدت زمان اجاره خودرو با ثبت دقیق تاریخ و ساعت

مشخصات خودرو

مبلغ اجاره بها یا کرایه

محل تحویل خودرو

اجاره خودرو همراه با راننده یا بدون راننده

تعیین خسارت برای دیرکرد تحویل خودرو اجاره ای و خسارات احتمالی.

 تنظیم قرارداد قانونی برای اجاره خودرو به این دلیل مهم است که مالک و مستاجر را ملزم به انجام آن می کند. طرفین قرارداد برای فسخ قرارداد نیز می توانند شرایط خاصی تعیین کنند. مالک یا شرکت اجاره دهنده خودرو، قادر است برای این قرارداد از موجر ضمانت دریافت کند. مشخصات نوع ضمانت اعم از سفته، چک یا سایر اوراق بهادار نیز در قرارداد قید می شوند.

دلیل اهمیت داشتن بیمه نامه معتبر برای خودرو اجاره ای

خودروهای اجاره‌ ای معمولاً لوکس و گران قیمت هستند. شرکت ها به دلیل قیمت بالای خودرو اجاره ای اغلب هم بیمه شخص ثالث و هم بیمه بدنه برای این خودروها خریداری می کنند. بیمه خودرو اجاره ای اگر به صورت کامل، بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث را داشته باشد تمامی خسارات را جبران میکند.

بیمه خودرو اجاره ای انواع مختلفی مانند بیمه معمولی، بیمه کامل، بیمه نامه سرقت و غیره دارد. بیمه معمولی شامل بیمه بدنه و شخص ثالث است که اغلب شرکت ها برای اتومبیل های خود اختصاص می دهند. بیمه کامل نیز از بهترین بیمه ها برای خودروهای اجاره‌ای می باشد. بیمه کامل محدودیت کیلومتری ندارد، قیمت پایین تری نسبت به سایر بیمه ها دارد و میزان بیشتری از خسارات را پوشش می‌ دهد. بیمه بدنه از انواع بیمه های مورد نیاز برای اغلب خودرو ها است. اختصاص بیمه بدنه برای خودرو اجاره ای اغلب ضرورت بیشتری دارد چون که از حساسیت بالایی برخوردار است. شرکت بیمه موظف است، انواع خسارات احتمالی برای خودرو ای که بیمه بدنه دارد را پوشش دهد. انواع حوادثی که شامل بیمه بدنه می شوند، مواردی مانند تصادف، سرقت، آتش سوزی و غیره است.

blank
عوامل مهم انتخاب خودرو برای اجاره ای

انتخاب خودرو برای اجاره با راننده یا بدون راننده؟

انتخاب خودرو برای اجاره به همراه راننده یا بدون راننده نیز به شرایط متقاضی بستگی دارد. خدمات اجاره خودرو به همراه راننده در موارد بسیاری کارایی دارند. شما ممکن است، تحت شرایط خاصی نخواهید رانندگی کنید یا برای رفتن به جلسات کاری مهم، مهمانی های خاص، آشنایی کافی با مسیر نداشته باشید. انتخاب خودرو برای اجاره با راننده در چنین مواردی کاملاً منطقی و ضروری است.

هنگام عقد قرارداد برای خودرو اجاره ای  همراه با راننده شرایط منعطف تری در نظر گرفته می شود. نبود شروطی مانند محدودیت سنی و داشتن گواهینامه از شرایط ویژه ای است که برای اجاره خودرو به همراه راننده در نظر گرفته می شود. ما ممکن است برای رفتن به جلسات کاری مهم، استقبال از مهمانان ویژه یا رفتن به مهمانی های خاص، مجبور باشیم مسافت زیادی طی کنیم. اجاره خودرو با راننده این امکان را به ما می دهد که بدون خستگی حاصل از رانندگی به مقصد خود برسیم. عدم تسلط کافی در رانندگی و یا عدم توانایی رانندگی در شرایط خاص مانند ترافیک، ضرورت اجاره خودرو با راننده را بیشتر می کند. رانندگانی که برای این کار استخدام می شوند از فیلترهای مختلفی گذشته اند و مهارت کافی برای انجام وظایف خود دارند.

کلام آخر

عوامل و نیازهای مختلفی ممکن است ما را وادار به اجاره خودرو بکنند. توصیه ما به شما در مورد انتخاب خودرو برای اجاره در نظر گرفتن هزینه ها، نیازها و توانایی رانندگی خودتان است. بدون شک هزینه اجاره خودرو با راننده ممکن است، بیشتر باشد اما برای موارد خاص این گزینه بهترین انتخاب است.

شرکت اجاره خودرو راسا رنت، جزو بهترین مراکز ارائه خدمات اجاره خودرو با راننده و بدون راننده می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *