اجاره خودرو و سوخت خودرو

اجاره خودرو و سوخت خودرو

اجاره خودرو و سوخت خودرو :مصرف سوخت یکی از موارد مهم در اجاره خودرو محسوب می شود. اگر قصد اجاره خودرو های کم مصرف و مقرون به صرفه را دارید، برای بررسی جزییات آن با ما همراه باشید.

دلایل اجاره خودرو

امروزه افراد مختلف به دلیل گرانی خودرو و عدم سرمایه کافی، اقدام به اجاره خودرو در زمان های محدودی می نمایند. می‌ توان به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی یا ماهانه خودرو های مدنظر خود را اجاره نمایید. گاهی برای مراسم های خاصی تشریفاتی نیز خودرو اجاره می شود. عوامل موثری در تعیین هزینه های خودرو وجود دارد که در ادامه به موارد حائز اهمیت می پردازیم.

تاثیر مصرف سوخت در اجاره خودرو

یکی از مواردی که بسیاری از افراد به آن توجه چندانی ندارند، مصرف سوخت خودروها است. بسیاری از خودروهای گران قیمت دارای موتور های با حجم بالا بوده و در زمان اجاره باید هزینه های بسیاری برای مصرف بنزین خودرو بپردازید. با توجه به اینکه قیمت بنزین در ایران بالا نبوده اما بسیاری از افراد در سراسر جهان سعی می‌ کنند از خودروهای کم مصرف در زمان اجاره استفاده نمایند. زمانی که خودرو سواری تحویل مشتری می شود، با بنزین بسیار کم تحویل داده می‌ شود. باید راننده در اولین فرصت با توجه به میزان بنزین مصرفی خود به پمپ بنزین مراجعه کرده و باک بنزین خود را نمایند.

اجاره خودرو و سوخت خودرو

اجاره خودرو و سوخت خودرو

مدت زمان استفاده

یکی از دلایل افزایش قیمت اجاره خودرو، مدت زمان رزرو است. بهتر است خودرو را حداقل دو الی سه روز قبل رزرو کرده و اجاره نمایید. اگر در زمان تحویل خودرو، دیرکرد یا تاخیر داشته باشید، باید جریمه تاخیر را بپردازید. همچنین اگر به صورت بلند مدت خودرو را اجاره می کنید، پیشنهاد می کنیم خودرو کم مصرف اجاره نمایید.

رزرو در روز های پیک هفته و سال

به صورت عمده در بسیاری از شرکت های ارائه کننده خدمات نرخ اجاره متغیر است. اگر در روز های تعطیل، پنج شنبه، جمعه و آخر سال خودرو اجاره نمایید، باید هزینه ‌های بیشتری پرداخت کنید. در این روز ها تقاضای اجاره خودرو بیشتر بوده و باید با توجه به نرخ تعیین شده اجاره نمایید.

اگر قصد اجاره برای مراسم های خاص یا سفر های بین شهری را دارید، می توانید از امروز خودرو مد نظر خود را از مجموعه راسارنت اجاره یا رزرو نمایید.

محل اجاره خودرو

در زمان عقد قرارداد حتماً محل اجاره خود را در نظر داشته باشید. لازم به ذکر است که قبل از اقدام به اجاره حتما از مجوز های رسمی مجموعه اجاره دهنده خودرو اطمینان حاصل نمایید. هزینه اجاره خودرو در دفاتر فرودگاهی بالا تر از دفاتر داخل شهر است. برای نتیجه گیری بهتر می توانید با تاکسی به مرکز شهر و دفاتر اجاره خودرو مراجعه کرده و اقدام به اجاره خودرو مدنظر خود نمایید.

اگر می خواهید با تخفیفات ویژه اقدام به اجاره خودرو از مبدا فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه مهرآباد نمایید، می توانید با راسارنت همراه باشید. جهت استعلام قیمت انواع خودرو های اجاره ‌ای برای زمان های مشخص شده، به سایت راسا گشت مهر ایرانیان مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: اجاره خودرو با راننده

اجاره خودرو و سوخت خودرو

اجاره خودرو و سوخت خودرو

تخفیفات اجاره ماشین

مدت زمان اجاره اهمیت بسیار بالایی دارد. به عنوان مثال اگر به صورت هفتگی، ماهانه و یا بازه های زمانی بلند مدت اجاره کنید، از تخفیفات ویژه ای برخوردار خواهید بود. سعی کنید با توجه به نیاز خود خودرو اجاره کرده و می توانید برای فعالیت ‌های مدنظر استفاده نمایید.

مدل خودرو

در انتها نیز به مدل خودرو می‌ پردازیم. هرچه خودرو قیمت بالا تری داشته باشد، هزینه های اجاره بیشتری نیز خواهد داشت. سعی کنید خودرو مقرون ‌به ‌صرفه ایمن را اجاره نمایید. با توجه به نیاز کاری خود اقدام به اجاره نمایید. به عنوان مثال برای مراسم های خاص عروسی اجاره خودرو های لوکس مناسب است. اگر مهمان ویژه ای از کشورهای خارجی دارید، می توانید از خودروهای لوکس استفاده نمایید. برای سفر های بین شهری و اجاره بلند مدت، انتخاب خودروهای ایمن و مقرون ‌به ‌صرفه بهترین گزینه است.

سخن آخر

در این بحث به بررسی اجاره خودرو و سوخت و خودرو پرداختیم. عوامل موثر در هزینه های اجاره خودرو را نیز به صورت تخصصی بررسی کردیم. در زمان اجاره میزان مصرف سوخت خودرو را در نظر گرفته و همچنین به موارد دیگر مانند مدت زمان استفاده، محل اجاره خودرو و مدل خودرو توجه نمایید. در نتیجه بتوانید با حداقل هزینه از بهترین امکانات اجاره خود را استفاده نمایید.

اگر قصد بررسی اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های اجاره خودرو و مدارک لازم جهت اجاره را دارید، به سایت راسا گشت مهر ایرانیان مراجعه کرده و می توانید از خدمات ثبت نام و رزرو آنلاین مجموعه استفاده نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *