اجاره خودرو در ایران و سراسر جهان

اجاره خودرو در ایران و سراسر جهان

اجاره خودرو در ایران و سراسر جهان :تا چندی پیش روند اجاره خودرو فقط و فقط زمانی حرفی برای گفتن داشت که در مراسم‌های عروسی صاحب مراسم ماشینی برای در اختیار گذاشتن عروس و داماد نداشت، یا اینکه در قرارهای کاری عدم وجود یک خودرو وجه شغلی طرفین را به خطر می انداخت.

اما به مرور زمان این حرفه شغلی بقدری در قالبی مطلوب نیازهای افراد را پاسخ داد که با تقاضا و استقبال قابل توجهی از سوی آن مواجه گشت. و در حال حاضر شرکت های اجاره خودرو معطوف به کشور یا خطه خاصی نیست و در سرتاسر جهان در حال خدمات رسانی به مشتریان خود هستند.

در سرتاسر جهان و کشور ایران دلایل متعددی به جهت اجاره خودرو وجود دارد. کم نیستند تعداد افرادی که سال های متمادی را رویای سوار شدن بر خودرویی خاص را در سر می پرورانند ولی شرایط مالی لازم برای آن را ندارند. گروه دیگری تصمیم دارند که با حضور در یک گردهمایی شغلی به واسطه یک خودرو شیک و لوکس از لحاظ اقتصادی گام مؤثری بردارند.

جمعی دیگر از این افراد برای آفرینش لحظاتی شیرین و یاد ماندنی در بزرگترین شب زندگیشان یعنی شب عروسی تصمیم به اجاره خودرو فاخری خواهند گرفت که چشم هر بیننده ای را به خود خیره نماید. البته جذاب ترین قسمت این ماجرا رفتن به سفر توسط یک ماشین مجهز گاهی همراه یک راننده خبره و بدور از چالش های رانندگی است و گاه به شکل کاملا آزادانه و در دل جاده هاست.

فعالیت Rent Car در همه‌ی نقاط جهان امری فراگیر و کاملا معمولی است اما هنوز هم در ایران وسعت نیافته و شرکت های ایرانی درصدد پیشرفت هر چه بیشتر آن هستند.

پیشنهاد: اجاره خودرو بدون راننده

در کشور ایران پیش از اجاره خودرو چه نکاتی باید مدنظر قرار داده شود؟

  • پیش از آن که این گام را بردارید، باید از نظر شرایط مالی که در آن قرار گرفتید و همینطور میزان مسئولیت پذیریتان برای اجاره خودرو مطمئن شوید.
  • چند روز پیش از اجاره خودرو مدنظر هماهنگی های لازم را با کارشناسان شرکت به صورت حضوری یا آنلاین، به عمل آوردید. تا در صورت عدم موجود بودنش در حال حاضر، آن را رزرو نمایید.
  • سلامت فنی خودرو ضمانت می گردد و شرکت مانع از آن خواهد شد که بعد از اجاره خودرو به دردسر بیوفتید. امل هزینه بنزین با مستأجر ماشین است.
  • هزینه بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ماشین اجاره‌ای با شرکت است پس آن را با دقت مورد بررسی قرار دهید.
  • می بایست متناسب با ارزش مالی خودرو یک چک ضمانت و یا وجه نقد بپردازید که با عودت بازگردانده شود
  • اینکه گزینه کرایه خودرو با راننده باشد یا بدون راننده در اختیار کامل مشتری است

پیشنهاد: اجاره خودرو با راننده

اجاره خودرو در ایران و سراسر جهان

اجاره خودرو در ایران و سراسر جهان

 کرایه خودرو در خارج کشور به شکلی انجام می پذیرد؟

همانطور که بیان نمودیم اجاره خودرو پدیده ای منحصر به کشور ما یا هر کشور دیگری نیست و حرفه ای جهانی است. برای کرایه خودرو در کشورهای خارجی، سایت‌های متعددی در دسترس است که هر شخص وابسته به مقصد مورد نظر باید با آن ها ارتباط گیرد. بعد از طی نمودن مراحل ابتدایی می بایست بعد زمانی کرایه خودرو ، نوع آن و نیازمندیتان به هر خدمات دیگری معین گردد. بعد از آن به جهت پرداخت هزینه، یکی از چند شیوه پرداخت در سایت را انتخاب و با تکیه بر آن قرار خود را قطعی  نمایید.

عموما در اغلب سایت‌های خارجی، وابسته به تراکنش‌های بین‌المللی مختلف، یکی از چند نوع کارت‌های اعتباری چون ویزا کارت و مستر کارت در جایگاه شیوه پرداخت پیشنهاد می گردد.

پیشنهاد: اجاره ماشین عروس

چه  نکاتی در زمان اجاره خودرو در خارج کشور باید مورد توجه قرار گیرد

در چنین شرایطی شما تنها تصویری از ماشین را در اختیار خواهید داشت. بنابراین به دور از حیرت نیست که در زمان مراجعه متوجه کمی تغییر گردید. در صورتی که پروسه کرایه خودرو قرار است در خارج از کشور صورت پذیرد باید نیازهای مضاعفتان را ثبت نمایید، این نیاز می تواند شامل تجهیزاتی چون صندلی کودک باشد.

از سوی دیگر چنانچه مبنا بر آن باشد که در طول مسیر چند نفر به صورت تعویضی رانندگی انجام دهند، باید نام تمامی آن ها ذکر گردد. در صورت ارتباط گیری با هر سایتی تمام شرایط لازم حاکم در آن را مطالعه و بررسی نمایید. چراکه برخی از مواقع ارائه گواهینامه بین‌المللی در صدر همه شرایط قرار دارد.

حتی گاهی در باب محدودیت سنی از آن نام برده می شود. از همین رو منطقی است تا پیش از واریز مبلغ معین هر شرایطی را را به دقت مطالعه و از تناسب آن با شرایط خود اطمینان حاصل نمایید. در پایان بیان داریم که دریافت بیمه خودرو و تیک زدن موافقت با شرایط حاکم بیمه عموما برای هر کشور یک لازمه محسوب می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *