روش های اجاره خودرو برای توریست ها واتباع خارجی

اجاره خودرو، بهترین گزینه برای توریست ها

کشور ما پذیرای تعداد زیادی از توریست ها و اتباع خارجی است. هر یک از شهرهای سیاحتی، زیارتی و تاریخی، مقصد توریست ها بوده و با سفر و دیدن مکان های مختلف، به فرهنگ ایران پی می برند. سوال اینجاست که رفت و آمد توریست ها به نقاط مختلف ایران، چگونه صورت می گیرد؟ باید گفت گزینه های متعددی وجود دارند که رفت و آمد آنها را میسر می سازند. مثلا بهترین گزینه، اجاره خودرو برای توریست ها می باشد.

در چند سال اخیر نرخ بنزین در کشور ما افزایش یافته و از این رو تاکسی ها و آژانس های مسافربری، چندان به صرفه نیستند. بین همه اینها، اجاره خودرو، مقرون به صرفه بوده و امکان حمل و نقل راحت مسافرین خارجی را فراهم می سازد.

blank
شرایط اجاره ماشین برای توریست ها

مزیت های کلی اجاره خودرو برای توریست ها

اجاره خودرو برای توریست ها نه تنها از لحاظ هزینه، گزینه مناسب تر و معقول تری است. بلکه از جهات دیگر نیز دارای مزایای بیشتری خواهد بود. اتباع خارجی و توریست های مختلف به ایران سفر کرده و خودروهای اجاره ای را برای رفت و آمد انتخاب می کنند؛ حس راحتی بیشتری را تجربه خواهند کرد.

در واقع خودروهای اجاره ای، فضای مناسبی را در اختیار مسافرین خارجی قرار داده و امکانات بیشتری نسبت خودروهای عمومی دارند. در ضمن این خودروها مشخصات فنی بهتری داشته و سالم تر از هر خودروی دیگری اند.

شروط اصلی برای اجاره خودرو توسط توریست ها

شرایط اجاره اتومبیل برای توریست ها؛ شبیه به شرایط اجاره برای ایرانی ها نیست. به هر حال آنها مسافرین خارجی محسوب شده و از فرهنگ و اخلاق متفاوت برخوردار می باشند. لذا اعتماد کردن به آنها خیلی آسان نیست.

پس نیاز است تا اعتماد سازی کافی صورت گیرد. مثلا یکی از کارهایی که به این منظور باید انجام شود، ارائه پاسپورت و کارت اقامت است. یعنی اگر توریست ها این دو مدرک معتبر را به مراکز اجاره خودرو تحویل دهند، می توانند خودرو با راننده یا بدون راننده کرایه کنند.

البته به جز این، اقدام دیگری هم لازم است و آن احراز محل سکونت توریست ها می باشد. همچنین باید بگوییم توریست ها به دلیل عدم برخورداری از چک می توانند با شرکت توافق کنند و این نوعی ضمانت است. این نکته مهم را هم باید ذکر کنیم که شرایط سنی هم شرط بسیار مهمی است. مثلا اتباع خارجی باید بالای 18 سال سن داشته باشند و در غیر اینصورت، خودرویی به آنها تحویل داده نخواهد شد.

blank
اجاره خودرو توسط توریستهای خارجی

کرایه ریالی یا ارزی؟

اگر سوال شما این است که اتباع خارجی باید کرایه خودرو را به صورت ریالی بپردازند و یا ارزی؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم پرداخت به هر دو شکل، امکانپذیر است. یعنی توریست ها می توانند در صورت تمایل، کرایه یا اجاره خودرو را به صورت ریالی پرداخت کرده و یا پرداخت ارزی را انتخاب نمایند.

مناسب ترین روش اجاره خودرو برای توریست ها کدام است؟

همانطور که مستحضر هستید، اجاره خودرو به دو شکل کلی یعنی اجاره با راننده و اجاره بدون راننده صورت می گیرد.

سوالی که در این خصوص به وجود آمده و باید به آن پاسخ داد؛ این است که مناسب ترین روش اجاره خودرو برای توریست ها کدام است؟ جواب این سوال این است که هر دو گزینه، مناسب به نظر می رسند و این یک انتخاب شخصی است که نباید در آن دخالت کرد. فقط شرایط اجاره خودرو بدون راننده برای توریست ها کمی متفاوت است و در صورت پذیرفتن این شرایط، آنها می توانند همین گزینه را برگزینند.

رانندگان آشنا به همه مسیرها

اگر انتخاب توریست ها گزینه نخست یعنی اجاره خودرو با راننده باشد؛ رانندگانی در اختیار آنها قرار می گیرند که همه مسیرهای گردشگری را از بر بوده و هیچ مسیری نیست که آنها از آن بی اطلاع باشند. پس نتیجه می گیریم که سفر به مکان های گردشگری، آن هم با راننده، لذت بیشتری را برای توریست ها به ارمغان آورده و باعث می شود تا تجربه ای خوشایند از سفر به ایران را کسب نمایند.

در ضمن رانندگانی که رانندگی خودروهای اجاره ای را بر عهده گرفته و در اختیار توریست ها می باشند، نه تنها آشنا به مسیر هستند؛ بلکه زبان های خارجی را هم کامل بلدند. مثلا این رانندگان، به هر یک از زبان های خارجی انگلیسی، ترکی، عربی و … تسلط داشته و می توانند با توریست ها ارتباط موثر و مفیدی برقرار نمایند.

شرایط اجاره خودرو بدون راننده برای توریست ها

همانطور که در بخش قبل هم گفته شد؛ شرایط اجاره خودرو برای توریست ها، آن هم بدون راننده، کمی متفاوت بوده و شبیه به اجاره خودرو با راننده نیست.

اگر توریست ها و اتباع خارجی، درخواست گزینه دوم یعنی اجاره بدون راننده را داشته باشند؛ باید اصل گواهینامه را به شرکت ارائه دهند. این گواهینامه تا 6 ماه اعتبار داشته و اگر مدت اجاره، بیش از 6 ماه باشد؛ باید گواهینامه بین المللی را تقدیم شرکت اجاره ماشین نمایند. همچنین در این شرایط، محل تحویل خودرو به مسافرین خارجی، همانجایی است که مد نظر آنهاست.

ون، مینی بوس و اتوبوس، مناسب برای سفرهای گروهی

اگر توریست ها قصد سفر شخصی و تک نفره را به بخش های گوناگون کشور داشته باشند که باید خودروهای سواری را اجاره کنند. ولی اگر قصد آنها از اجاره خودرو، انجام سفرهای گروهی با دوستان و آشنایان است؛ بهتر است به سراغ اجاره ون، مینی بوس و یا اتوبوس رفته و با آنها سفر خود را انجام دهند.

سفر کردن، آن هم با این نوع از وسایل نقلیه، برای توریست ها لذت خاصی داشته و خیلی از آنها این وسایل نقلیه را به خودروهای لوکس و فول امکانات ترجیح می دهند. البته باید این تضمین را هم بدهیم که انواع ون و اتوبوس که در اختیار توریست ها قرار داده می شوند، مانند خودروهای سواری، تمیز و مرتب بوده و از امکانات تهویه مناسب و مشخصات فنی مطلوب برخوردار می باشند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *