آشنایی بیشتر با صنعت کرایه خودرو

آشنایی بیشتر با صنعت کرایه خودرو

البته که تاریخچه صنعت کرایه خودرو در آمریکا به سالیان پیش بازمی گردد اما استارت آن در ایران کوتاه و نو ظهور است. اما بقدری مزیت های آن سبب کسب لذت و راحتی و آسایش افراد گشت، که با استقبال قابل توجهی همراه شد. افراد با پرّداخت هزینه ای نزدیک به مقدار چند دهمی یا صدمی از قیمت خرید خودرو می توانند علاوه بر حفظ پرستیژ و تحقق رویاهای خود نیازشان را پاسخ بدهند. این صنعت مبادله دوطرفه خودرو و وجه است که هر دو طرف از آن سود می‌برند.

تاریخچه اجاره خودرو

ریشه صنعت کرایه خودرو را می توان در کشور آمریکا جستجو کرد. حدوا در سال ۱۹۱۶ بود که فردی به نام جوساندرس خودروی خود را به عنوان اجاره در مقابل دریافت ده سنت در اختیار تاجری قرار داد. به دست آوردن این مبلغ و استقبال و رضایت تاجر سبب گشت تا در کوتاه ترین زمان ممکن ایده، کسب و کاری به سرش بزند و صنعت اجاره خودرو به عنوان یک حرفه پر سرو صدا را آغاز نماید. صنعت کرایه خودرو به قدری مورد استقبال قرار گرفت که این شعبات برای ارائه خدمات با مدیریت او به ۲۱ شعبه در آمریکا رسید.

پیشنهاد: اجاره خودرو بدون راننده

تاریخچه اجاره خودرو

تاریخچه اجاره خودرو

اجاره خودرو به چه روش انجام می پذیرد؟

در واقع در صنعت کرایه خودرو دو روش حاکم است یکی به صورت بدون راننده و ماشین مستقل و دیگری با راننده.

بدون تعارف بگوییم که در گزینه دوم سرنشینان و همینطور ماشین در طول سفر از سلامت بیشتری برخوردار و مخاطرات کمتری آن ها را متوجه خود می سازد. چراکه این رانندگان از سوی شرکت ها از میان افراد صاحب مهارت و البته مطمئن انتخاب می گردند . از طرف دیگر فرد اجاره کننده تمام تمرکزش را روی انعقاد قراردادهای کاری و …. قرار می دهد. اما افراد تنها محکوم به انتخاب این گزینه نیستند، بلکه می توانند با این گزینه لذت رانندگی با خودرویی که همیشه رویای خرید آن را داشتند را تجربه نمایند و همینطور آزادی عمل بیشتری را داشته باشند. ولی در چنین شرایطی مضاعف بر حفظ سلامت خود باید به شکل تمام و کمال از ماشین نیز مراقبت نمایند.

برای اجاره خودرو چه مدارکی باید ارائه گردد؟

اگر تصمیمتان بر آن باشد که ماشین همراه با راننده اجاره کنید به چالش زیادی برای ارائه مدارک متعدد نخواهید افتاد. البته نیاز است تا یک پیش پرداخت حدودا ده درصدی را به عنوان ضمانت پرداخت نمایید. ولی در صورتی که تمایل دارید که یک خودرو بدون راننده را اجاره نمایید،می بایست که مضاعف بر مبلغ پیش پرداخت متناسب با قیمت خودرو اجاره ای نیز چک و سفته ارائه دهید. البته گاهی این مدارک می تواند متفاوت با قوانین هر شرکت، موارد دیگری را شامل گردد که عبارتند از:

  • گواهینامه معتبر رانندگی مستاجر
  • جواز کسب صاحب اعتبار برای آن گروه از صاحبان مشاغل آزاد
  • گواهی معتبر اشتغال به کار برای کارمندان
  • ویزا یا بلیت برگشت توریست‌ها و یا مسافران

موارد اجاره خودرو

مطمئنا که روند اجاره خودرو با اهداف متعددی صورت می پذیرد که که ریشه‌ در نوع نیاز افراد دارد. در ادامه با متداول ترین آن ها آشناییت خواهیم یافت:

مسافرت

بی شک که لذت هر سفر به مسیری می باشد که قرار است آن را طی نمایید. بدین ترتیب مستثنی از افرادی که عاشق سفر با هواپیما، قطار و … هستند هیچ کس حاضر نیست که لذت این مسیر ها را از دست بدهد.  بدین ترتیب می توانند با اجاره خودرو تمام رویای ذهن خود را تحقق بخشند. حتی در صورتی که فرد فاقد گواهینامه باشد هیچ نگرانی را متحمل نخواهد گشت زیرا با حضور یک راننده صاحب مهارت و مطمئن این ناممکن را یعنی سفر با خودرو رویایی اش را تحقق می بخشد.

عروسی

از تمام مخارج و سر و صدا و هیجان شب های عروسی تنها خاطره ای باقی می ماند که یادآوریش بس شیرین و فراموش نشدنیست. در این میان ماشین لوکس گل زده همان فاکتوری است که علاوه بر زیبایی فیلم و تصاویر به جا مانده از آن روز ها، هیچ زمانی از ذهن میهمانانتان پاک نخواهد گشت. به دور از تعجب نیست اما این روزها خرید یک خودرو فاخر برای زوج جوانی که به تازگی زندگی خود را آغاز نموده اند، با حساب کتاب هایشان جور در نمی آید و از آن ها فرسنگ ها دور است. اما حال که قرار است در مهمترین شب زندگی‌شان سنگ تمام بگذارند، بی شک گل زدن ماشینی  که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می سازد، مهمترین گام است. در این زمان اجاره خودرو با این هدف تنها و البته بهترین راه حل خواهد بود.

پیشنهاد: اجاره ماشین های ایرانی در تهران

برای اجاره خودرو چه مدارکی باید ارائه گردد؟

قرار های شغلی

در آخرین مورد به گزینه ای اشاره داریم که در آن افراد با برداشتن گامی صحیح و گاه هزینه بر، موفق به بدست آوردن سود قابل توجهی می گردند. البته استدعا داریم که این جمله را سو استفاده از اعتماد دیگران تلقی ننمایید اما شما زمانی موفق به همکاری با افراد بزرگ خواهید شد که میزان موفقیت در کارتان را بیشتر از آنچه که هست جلوه دهید. یکی از خدمات اجاره خودرو در اختیار گذاشتن خودروهایی لوکس برای افرادیست که برنامه ریزی زیادی را به جهت نتیجه گرفتن از بسیاری از قرار های شغلیشان به امید داشتن وجه ای خاص و مطلوب انجام داده اند.

 

کلام آخر

در صورت بروز هرگونه سوال یا مشکل در مورد رزرو خودرو، با مجموعه راسارنت در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید تا از روند رزرو اطمینان حاصل نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *