آشنایی با چند تکنیک‌ رانندگی که شما را به راننده ماهری تبدیل می‌کند

blank

آشنایی با چند تکنیک‌ رانندگی که شما را به راننده ماهری تبدیل می‌کند، قطعا برای هر راننده‌ای جذاب خواهد بود. خواه راننده‌ای تازه کار باشید و خواه راننده‌ای با سابقه اما با رانندگی متوسط، این تکنیک‌ها برای شما کاربردی هستند و تسلط به آن‌ها رانندگی که گاهی اوقات کاری طاقت فرسا می‌شود را به کاری جذاب تبدیل می‌کند. در این مطلب از راسارنت قصد معرفی چند مورد از این تکنیک‌ها را داریم. با ما همراه باشید.

blank

  1. ترمز گرفتن با پای چپ

ترمز گرفتن با پای چپ یکی از کارهایی است که رانندگان ماهر انجام می‌دهند تا به رانندگی و کنترل خودرو مسلط‌تر باشند. این تکنیک شاید در ابتدا کاری سخت باشد اما به مرور زمان و با تمرین و مداومت ساده‌تر خواهد شد. ترمز با پای چپ در مسابقات رانندگی استفاده می‌شود تا سرعت موتور کنترل شده، خودرو در پیچ‌ها منحرف نشود و به طور کل ماشین و نحوه حرکت آن در اختیار راننده باشند. بهتر است این تکنیک را در مسیرهای خلوت و ترجیحا خارج از شهر امتحان کنید تا تمرین آن شما را دچار دردسر نکند.

  1. حفظ سرعت به اندازه سایر خودروها

از دیگر تکنیک‌هایی که رانندگان ماهر برای کنترل وضعیت خودرو و جلوگیری از تصادف یا خستگی حین رانندگی انجام می‌دهند، حفظ سرعت خودرو خود به اندازه سایر خودروها است. مطابق این تکنیک باید به گونه‌ای رانندگی کنید که فاصله شما با ماشین جلویی همواره در یک حد باشد. این تکنیک یکی از قوانین آموزش رانندگی هم هست اما متاسفانه کمتر راننده‌ای به آن توجه می‌کند.

  1. درست گرفتن فرمان

تکنیک بعدی برای تبدیل شدن به رانندگی ماهر، تکنیکی است که باز هم در دوره‌های آموزش رانندگی به هنرجویان آموزش داده می‌شود اما مانند تکنیک قبلی، کمتر کسی آن را رعایت می‌کند. بهترین حالت قرار دادن دست‌ها روی فرمان و گرفتن آن به صورت عدد 2 و 10 است. به این معنی که اگر فرمان را شبیه به یک ساعت در نظر بگیریم، یک دست باید روی عدد 2 و دست دیگر روی عدد 10 قرار داشته باشد. البته حالت‌های دیگری مانند 3 و 9 یا 4 و 8 هم برای تسلط به فرمان و کنترل ماشین مناسب هستند.

  1. چرخیدن با ترمز دستی

چرخیدن با ترمز دستی یکی دیگر از تکنیک‌هایی است که رانندگان ماهر به آن تسلط دارند و به دلیل کاربردی بودن، یادگیری آن برای هر راننده‌ای الزامی است. این تکنیک به خصوص در فصل زمستان یا در مواقع بارندگی که سطح زمین لغزنده است و ماشین لیز می‌خورد، بسیار کاربردی است تا بدون خطر برخورد با خودروهای اطراف در محل خود بپیچید.

  1. پیش بینی رفتار دیگران

یکی از تکنیک‌های مهم که به رانندگی بهتر کمک می‌کند، پیش بینی رفتار دیگر راننده‌ها است. این تکنیک به خصوص در مسیرهای طولانی یا جاده‌های شلوغ که مسافت زیادی را با رانندگان مشترک طی می‌کنید، بسیار کاربردی خواهد بود. با این تکنیک تسلط شما به رانندگی بیشتر خواهد شد. برای مثال اگر یکی از رانندگان اطراف شما اهل سبقت گرفتن پیاپی باشد، با پیش بینی رفتار او می‌توانید به موقع از او فاصله گرفته و احتمال خطر را کاهش دهید.

  1. حفظ کنترل با تایر معیوب

یکی از مشکلاتی که برای یکبار هم که شده در زندگی تمام رانندگان اتفاق افتاده، ترکیدن تایر حین رانندگی است. در چنین شرایطی بهترین کار کشیدن خودرو به کناری از جاده و تعویض فوری تایر است اما این اتفاق زمانی که در مسیری شلوغ باشید، امکان‌پذیر نیست. در چنین شرایطی باید با کمک فرمان و ترمز خودرو را کنترل کنید تا از بروز حادثه جلوگیری کرده و به موقع خودرو را متوقف کنید. طبق این تکنیک در شرایطی که این مشکل بروز می‌کند، ابتدا باید شتاب خودرو را به آرامی کاهش دهید، سپس فرمان را برای حفظ حرکت در مسیر مستقیم کنترل کنید. لحظه‌ای رها شدن فرمان باعث انحراف خودرو به کنار جاده می‌شود. سپس به آرامی و زمانی که اطراف خودرو خلوت بود، فرمان را چرخانده و در عین حالت ترمز کنید تا در نهایت در محلی مناسب پارک کنید.

  1. استارت با دنده خلاص

یکی از تکنیک‌های کاربردی در رانندگی، استارت با دنده خلاص است. این تکنیک به خصوص زمانی که ماشین به دلیل کم شدن ظرفیت باتری خاموش شده باشد کمک می‌کند تا مسیری را پیش روید و به نزدیک‌ترین تعمیرگاه مراجعه کنید. این تکنیک تنها برای خودروهای دنده دستی و در سراشیبی امکان‌پذیر است اما نیاز به مهارت دارد.

اجاره خودرو
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *